Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Popelka startuje v Ostravě. Muzikál na ledě je plný světových hvězd

Nejoblíbenější vánoční pohádka v naší zemi Popelka ožívá i na ledě. V Ostravě totiž v sobotu startuje své turné 2019 kouzelný muzikál na ledě O Popelce. V těchto dnech vrcholí v Ostravar Aréně přípravy a hlavně bruslaři pilují svá vystoupení k dokonalosti.

Bez pohádky O popelce se slavnou písní Karla Gotta "Kdepak ty ptáčku hnízdo máš" si snad už ani neumíme představit Vánoce. Pohádka také inspirovala řadu tvůrců k nejrůznějším dalším zpracováním. Muzikál na ledě je ale světovým unikátem a Ostrava má tu čest být na začátku turné 2019. "Teď právě probíhají za námi nácviky. Všichni se sletěli z celého světa a teď to zkoušejí a zkoušejí a zkoušejí...Zítra přijedou herci a pak nás čekají tři dny tvrdé práce už v kulisách a kostýmech," popisuje režisér a scénárista Jindřich Šimek.

Kromě známých herců i zpěváků uvidí diváci hlavně celou řadu světových bruslařů. "Celý ten sbor je profesionální. Jsou to krasobruslaři z celého světa. Třetina je z ciziny a dvě třetiny jsou čeští krasobruslaři," popisuje Radka Kovaříková.

V Popelce se představí hned v několika rolích i domácí krasobruslařka z Ostravy Petra Jelínková. "Hraji motýlka, kuchaře a leknín, což mě velmi baví. Jsem rodačka z Ostravy a už od 11ti let se věnuji krasobruslení. Je to srdeční záležitost," říká Petra Jelínková.

Vánoční turné muzikálu na ledě O Popelce startuje v sobotu v Ostravě ve 14 a v 18 hodin. Pak bude pokračovat do dalších devíti měst celé České republiky. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků