Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Orlovská ortopedie bude v Karviné, podle hejtmana je to nezbytné pro další rozvoj nemocnice

Vedení krajského úřadu definitivně ukončilo spory o přesunu orlovské ortopedie. Po složitých jednáních hejtman oznámil, že ortopedie musí být v Karviné. Přesun do Havířova prý není možný, protože tamní nemocnice nemá potřebné smlouvy pro plnohodnotné fungování ortopedie.

Orlovská ortopedie se bude stěhovat do nemocnice v Karviné. To je výsledek jednání, kterého se zúčastnili zástupci všech stran i vedení krajského úřadu. Hejtman potvrdil, že Karvinská nemocnice ortopedii potřebuje k zachování celistvosti a tím i všech potřebných akreditací. Oproti tomu havířovská nemocnice nemá na operace velkých kloubů smlouvy s pojišťovnami. "Převedení lékařů pana primáře Knybla není možné z pohledu legislativy, takže to není reálná varianta. Proto si myslím, že v daný okamžik musíme upřednostnit variantu zachování celistvosti ortopedie v Karviné," vysvětluje hejtman Ivo Vondrák

S rozhodnutím souhlasí i oba ředitelé těchto nemocnic. Krajský úřad má navíc v plánu modernizovat operační sály v Karviné. "Jsem rád, že se dnes podařilo dojít k nějakému závěru, protože ta situace už trvá dlouho a kdyby měla pokračovat, může to mít dopad hlavně na pacienty," říká ředitel nemocnice v Karviné Ivo Žolnerčík a kolega z havířovské nemocnice Norbert Schellong ho doplňuje: "Havířov jako takový ortopedii v oblasti velkých kloubů nemá nasmlouvanou. Může se to do budoucna změnit a už od roku 2005, kdy se tam ty sály zřídily, je to v plánu."

Hejtman také dodal, že by byl rád, kdyby zdravotníci z ortopedického týmu zvážili své výpovědi. Nový primář ortopedie Martin Holinka prý potvrdil, že už má zájemce, kteří chtějí pracovat v Karviné. Mohou nahradit zdravotníky, kteří přesto odejdou.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků