Orlovská ortopedie bude v Karviné, podle hejtmana je to nezbytné pro další rozvoj nemocnice

Vedení krajského úřadu definitivně ukončilo spory o přesunu orlovské ortopedie. Po složitých jednáních hejtman oznámil, že ortopedie musí být v Karviné. Přesun do Havířova prý není možný, protože tamní nemocnice nemá potřebné smlouvy pro plnohodnotné fungování ortopedie.

Orlovská ortopedie se bude stěhovat do nemocnice v Karviné. To je výsledek jednání, kterého se zúčastnili zástupci všech stran i vedení krajského úřadu. Hejtman potvrdil, že Karvinská nemocnice ortopedii potřebuje k zachování celistvosti a tím i všech potřebných akreditací. Oproti tomu havířovská nemocnice nemá na operace velkých kloubů smlouvy s pojišťovnami. "Převedení lékařů pana primáře Knybla není možné z pohledu legislativy, takže to není reálná varianta. Proto si myslím, že v daný okamžik musíme upřednostnit variantu zachování celistvosti ortopedie v Karviné," vysvětluje hejtman Ivo Vondrák

S rozhodnutím souhlasí i oba ředitelé těchto nemocnic. Krajský úřad má navíc v plánu modernizovat operační sály v Karviné. "Jsem rád, že se dnes podařilo dojít k nějakému závěru, protože ta situace už trvá dlouho a kdyby měla pokračovat, může to mít dopad hlavně na pacienty," říká ředitel nemocnice v Karviné Ivo Žolnerčík a kolega z havířovské nemocnice Norbert Schellong ho doplňuje: "Havířov jako takový ortopedii v oblasti velkých kloubů nemá nasmlouvanou. Může se to do budoucna změnit a už od roku 2005, kdy se tam ty sály zřídily, je to v plánu."

Hejtman také dodal, že by byl rád, kdyby zdravotníci z ortopedického týmu zvážili své výpovědi. Nový primář ortopedie Martin Holinka prý potvrdil, že už má zájemce, kteří chtějí pracovat v Karviné. Mohou nahradit zdravotníky, kteří přesto odejdou.
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

Zítra
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

26.01. 15:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

innogy WINTER RUN OSTRAVA / běžecký závod pro celou rodinu

08.02. 09:00
Celý MS kraj, Prokešovo náměstí Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků