Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nenechte se okrást. Policisté vám poradí, jak na to

Už na konci tohoto týdne nás čeká první adventní neděle, což znamená, že vánoce se velmi rychle blíží. Předvánoční shon za dárky a nákupy, ale bohužel také láká zloděje, kteří mají v tomto období žně. Proto už je pravidlem, že policisté jsou v pohotovosti a navíc nakupující osobně varují v nákupních centrech po celém kraji.

Kapsáře v akci vám díky kamerovým systémům v obchodních centrech i MHD ukazujeme často. A i přes častá varování jim stále mnoho lidí usnadňuje práci, když nechávají své věci bez dozoru. Proto každoročně policisté chodí přímo mezi nakupující do obchodních center a před nejčastějšími praktikami a triky zlodějů je varují. "Projekt je zacílený na to, abychom veřejnosti ukázali nejčastější situace, ve kterých dochází k okradení. Teď před Vánoci jsou lidé myšlenkami jinde, přemýšlejí o starostech, co mají nakoupit, jsou ve stresu," vysvětluje policistka Daniela Vlčková.

Zlodějům stačí opravdu jen malá chvilka nepozornosti majitele. Otočení k regálů se zbožím, nebo na parkovišti odložení tašky či kabelky na sedadlo vozidla. Nákupní centra už proto posilují ostrahu a ve střehu je i obsluha kamer. "Ostrahu posilujeme tak, aby byla vidět. Aby bylo vidět, že hlídka patroluje v garážích a na každém patře," potvrzuje ředitel Forum Nová Karolina Martin Kubík

Policie varuje: dávejte si pozor na své věci a pokud možno nenechávejte nic bez dozoru! V autech pak nenechávejte nic cenného.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků