Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ubral si 30 let a lovil na internetu školačky. Úchyl z Olomoucka je už za mřížemi

Je jen málo rodičů, kteří vždy vědí, co jejich děti dělají na internetu a proto je kyberkriminalita velkým problémem dnešní doby. Potvrzuje to aktuální případ, kdy ostravští kriminalisté dopadli muže, který si vytvořil falešný profil a doslova lovil na internetu školačky. Po dívkách požadoval fotky i videa a když odmítly, vydíral je.

Případ internetového lovce školaček odstartovala maminka jedné z vydíraných dívek. Té se totiž dcera svěřila s problémem, že ji vydírá 16letý kluk, kterému poslala intimní fotografie a když odmítla poslat další, vyhrožoval zveřejněním na internetu. Odborníci na kyberkriminalitu se do případu zakousli a muže odhalili u počítače na Olomoucku.”Systematicky vyhledával a kontaktoval dívky ve věku 12 - 16 let. Během komunikace těmto dívkám vyznával náklonnost, lásku a pokud to bylo vzájemné, následně požadoval zaslání intimních materiálů,” popisuje vedoucí oddělení kybernetické kriminality PČR Ondřej Vaněk. 

Profil i fotografie 16letého hocha byly samozřejmě falešné. Ve skutečnosti mu je 45 let a u počítače tráví život. Nemá rodinu, děti ani práci. Na počítači si dokonce vytvořil i jakousi ochranu, aby nebyl snadno dohledatelný pomocí IP adresy. Soud na muže uvalil vazbu. “Byl obviněn z několika trestných činů mravnostního charakteru a hrozí mu trest odnětí svobody až do výše 12 let,” uvádí mluvčí policie Pavla Jiroušková.

Policejní odborníci nyní zkoumají mužův počítač a snaží se zjistit, kolik vlastně vydíral dívek. Je možné, že číslo bude ještě vyšší. V této souvislosti policisté varují, aby aby rodiče znovu vysvětlili dětem, jaká nebezpečí na ně mohu na internetu číhat a nenechávali je u počítače bez jakéhokoliv dozoru.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků