Ubral si 30 let a lovil na internetu školačky. Úchyl z Olomoucka je už za mřížemi

Je jen málo rodičů, kteří vždy vědí, co jejich děti dělají na internetu a proto je kyberkriminalita velkým problémem dnešní doby. Potvrzuje to aktuální případ, kdy ostravští kriminalisté dopadli muže, který si vytvořil falešný profil a doslova lovil na internetu školačky. Po dívkách požadoval fotky i videa a když odmítly, vydíral je.

Případ internetového lovce školaček odstartovala maminka jedné z vydíraných dívek. Té se totiž dcera svěřila s problémem, že ji vydírá 16letý kluk, kterému poslala intimní fotografie a když odmítla poslat další, vyhrožoval zveřejněním na internetu. Odborníci na kyberkriminalitu se do případu zakousli a muže odhalili u počítače na Olomoucku.”Systematicky vyhledával a kontaktoval dívky ve věku 12 - 16 let. Během komunikace těmto dívkám vyznával náklonnost, lásku a pokud to bylo vzájemné, následně požadoval zaslání intimních materiálů,” popisuje vedoucí oddělení kybernetické kriminality PČR Ondřej Vaněk. 

Profil i fotografie 16letého hocha byly samozřejmě falešné. Ve skutečnosti mu je 45 let a u počítače tráví život. Nemá rodinu, děti ani práci. Na počítači si dokonce vytvořil i jakousi ochranu, aby nebyl snadno dohledatelný pomocí IP adresy. Soud na muže uvalil vazbu. “Byl obviněn z několika trestných činů mravnostního charakteru a hrozí mu trest odnětí svobody až do výše 12 let,” uvádí mluvčí policie Pavla Jiroušková.

Policejní odborníci nyní zkoumají mužův počítač a snaží se zjistit, kolik vlastně vydíral dívek. Je možné, že číslo bude ještě vyšší. V této souvislosti policisté varují, aby aby rodiče znovu vysvětlili dětem, jaká nebezpečí na ně mohu na internetu číhat a nenechávali je u počítače bez jakéhokoliv dozoru.
SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

Dnes 18:00 - 15.12. 20:00
Celý MS kraj, FM, Kunčice p. O, Ostrava, Kozlovice, Frenštát p. R.

Vánoční koncert Miroslava Beinhauera

15.12. 17:00 - 12.12. 17:18
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí

Adventní koncert Michal Tučný revival

15.12. 17:00 - 12.12. 17:18
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Klaus Union CZ a.s.
Bruntál
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Široká Niva, okres Bruntál, příspěvková organizace
Bruntál
od 25 000 Kč

Detail

HOBES, spol. s r. o.
Bruntál
od 17 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků