Průlom ve vyšetřování. Policie ví, kdo zabil dítě, které bezdomovec našel pohozené v popelnici

Policisté oznámili posun v případu ze začátku léta. V úterý 2. července kolem půl deváté večer objevil náhodný bezdomovec bezvládné tělíčko novorozeně. Mrtvé dítě našel mezi odpadky v popelnici na ulici Holubova v Karviné-Novém Městě.

Většinu vražd objasní policisté v řádech dnů, nejpozději týdnů. V případě novorozence z Karviné to ale trvalo dlouhé 4 měsíce. Případ začal v červnu, kdy bezdomovec našel v kontejneru pohozené tělíčko čerstvě narozené holčičky. Zabalená byla do košile a povlečení."Já jsem byla venku se psem a zastavil mě bezdomovec, jestli mám telefon, že mám zavolat, že tam je dítě, novorozeně, zahozené do popelnice," popsala tehdy svědkyně.

Policisté vyslechli všechny z širokého okolí a pátrali po těhotné ženě. Oslovili také lékaře. Bylo to marné. Další vyšetřovací směr určilo ale DNA, které získali z tělíčka. odborníci totiž zjistili, že matka užívá drogu pervitin. Na případu tedy začal pracovat i Toxi tým. ”Toxi tým natipoval 340 žen. Nějakým způsobem se nám z nich podařilo vyfiltrovat 250 a u těch začali odborníci na genetiku provádět stěry a srovnávali vzorky. Už v první stovce se nám podařilo zachytit maminku toho dítěte,” popisuje vyšetřování šéf mordparty Martin Lichý.

Policisté zadrželi 31letou matku novorozence. Dítě prý porodila zdravé, ale během pár minut ho usmrtila a později i odhodila do kontejneru. Po celou dobu těhotenství tajila a nic nevěděl ani otec. Je tedy pravděpodobné, že vraždu plánovala od začátku. Jde o nezaměstnanou, několikrát trestanou narkomanku. “Žena byla obviněna ze zvlášť závažného zločinu vraždy a hrozí ji až výjimečný trest. Stíhání je vedeno vazebně,” upřesňuje mluvčí policie Pavla Jiroušková.

Klíčová pro vyšetřování byla dobrá práce soudních lékařů a odborníků na genetiku. Ostatní stopy nikam nevedly.
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

26.01. 15:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

innogy WINTER RUN OSTRAVA / běžecký závod pro celou rodinu

08.02. 09:00
Celý MS kraj, Prokešovo náměstí Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků