Průlom ve vyšetřování. Policie ví, kdo zabil dítě, které bezdomovec našel pohozené v popelnici

Policisté oznámili posun v případu ze začátku léta. V úterý 2. července kolem půl deváté večer objevil náhodný bezdomovec bezvládné tělíčko novorozeně. Mrtvé dítě našel mezi odpadky v popelnici na ulici Holubova v Karviné-Novém Městě.

Většinu vražd objasní policisté v řádech dnů, nejpozději týdnů. V případě novorozence z Karviné to ale trvalo dlouhé 4 měsíce. Případ začal v červnu, kdy bezdomovec našel v kontejneru pohozené tělíčko čerstvě narozené holčičky. Zabalená byla do košile a povlečení."Já jsem byla venku se psem a zastavil mě bezdomovec, jestli mám telefon, že mám zavolat, že tam je dítě, novorozeně, zahozené do popelnice," popsala tehdy svědkyně.

Policisté vyslechli všechny z širokého okolí a pátrali po těhotné ženě. Oslovili také lékaře. Bylo to marné. Další vyšetřovací směr určilo ale DNA, které získali z tělíčka. odborníci totiž zjistili, že matka užívá drogu pervitin. Na případu tedy začal pracovat i Toxi tým. ”Toxi tým natipoval 340 žen. Nějakým způsobem se nám z nich podařilo vyfiltrovat 250 a u těch začali odborníci na genetiku provádět stěry a srovnávali vzorky. Už v první stovce se nám podařilo zachytit maminku toho dítěte,” popisuje vyšetřování šéf mordparty Martin Lichý.

Policisté zadrželi 31letou matku novorozence. Dítě prý porodila zdravé, ale během pár minut ho usmrtila a později i odhodila do kontejneru. Po celou dobu těhotenství tajila a nic nevěděl ani otec. Je tedy pravděpodobné, že vraždu plánovala od začátku. Jde o nezaměstnanou, několikrát trestanou narkomanku. “Žena byla obviněna ze zvlášť závažného zločinu vraždy a hrozí ji až výjimečný trest. Stíhání je vedeno vazebně,” upřesňuje mluvčí policie Pavla Jiroušková.

Klíčová pro vyšetřování byla dobrá práce soudních lékařů a odborníků na genetiku. Ostatní stopy nikam nevedly.
SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

Zítra 18:00 - 15.12. 20:00
Celý MS kraj, FM, Kunčice p. O, Ostrava, Kozlovice, Frenštát p. R.

Vánoční koncert Miroslava Beinhauera

15.12. 17:00 - 11.12. 11:33
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí

Adventní koncert Michal Tučný revival

15.12. 17:00 - 11.12. 11:33
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Klaus Union CZ a.s.
Bruntál
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Široká Niva, okres Bruntál, příspěvková organizace
Bruntál
od 25 000 Kč

Detail

HOBES, spol. s r. o.
Bruntál
od 17 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků