Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Průlom ve vyšetřování. Policie ví, kdo zabil dítě, které bezdomovec našel pohozené v popelnici

Policisté oznámili posun v případu ze začátku léta. V úterý 2. července kolem půl deváté večer objevil náhodný bezdomovec bezvládné tělíčko novorozeně. Mrtvé dítě našel mezi odpadky v popelnici na ulici Holubova v Karviné-Novém Městě.

Většinu vražd objasní policisté v řádech dnů, nejpozději týdnů. V případě novorozence z Karviné to ale trvalo dlouhé 4 měsíce. Případ začal v červnu, kdy bezdomovec našel v kontejneru pohozené tělíčko čerstvě narozené holčičky. Zabalená byla do košile a povlečení."Já jsem byla venku se psem a zastavil mě bezdomovec, jestli mám telefon, že mám zavolat, že tam je dítě, novorozeně, zahozené do popelnice," popsala tehdy svědkyně.

Policisté vyslechli všechny z širokého okolí a pátrali po těhotné ženě. Oslovili také lékaře. Bylo to marné. Další vyšetřovací směr určilo ale DNA, které získali z tělíčka. odborníci totiž zjistili, že matka užívá drogu pervitin. Na případu tedy začal pracovat i Toxi tým. ”Toxi tým natipoval 340 žen. Nějakým způsobem se nám z nich podařilo vyfiltrovat 250 a u těch začali odborníci na genetiku provádět stěry a srovnávali vzorky. Už v první stovce se nám podařilo zachytit maminku toho dítěte,” popisuje vyšetřování šéf mordparty Martin Lichý.

Policisté zadrželi 31letou matku novorozence. Dítě prý porodila zdravé, ale během pár minut ho usmrtila a později i odhodila do kontejneru. Po celou dobu těhotenství tajila a nic nevěděl ani otec. Je tedy pravděpodobné, že vraždu plánovala od začátku. Jde o nezaměstnanou, několikrát trestanou narkomanku. “Žena byla obviněna ze zvlášť závažného zločinu vraždy a hrozí ji až výjimečný trest. Stíhání je vedeno vazebně,” upřesňuje mluvčí policie Pavla Jiroušková.

Klíčová pro vyšetřování byla dobrá práce soudních lékařů a odborníků na genetiku. Ostatní stopy nikam nevedly.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků