Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podnikatel si najal vraha na bývalého spolupracovníka. Ten ale vše ohlásil policii

Zásahová jednotka zadržela muže z Ostravy, který si najal vraha na svého bývalého spolupracovníka. K činu ale nakonec nedošlo, protože se o přípravě dozvěděla včas policie. Vše mělo vypadat jako, že ho usmrtil zloděj, kterého přistihl při krádeži.

Stáhnout video

Ostravským kriminalistům se podařilo zabránit vraždě. V polovině listopadu se od svých informátorů v podsvětí dozvěděli, že  jakýsi podnikatel nabízí několik desítek tisíc korun tomu, kdo zavraždí jeho bývalého obchodního partnera. Takového člověka následně i sehnal.  

„Dal mu zadání, aby za úplatu předepsaným způsobem v předem určeném čase zlikvidoval jeho bývalého obchodního partnera. Samozřejmě jsme udělali opatřen, aby ke spáchání skutku nedošlo a začali jsme celou záležitost prověřovat,“ popisuje náměstek policejního ředitele Radim Wita. 

Policisté zjistili, že vše mělo vypadat jako zpackaná vykrádačka. Tak, že ho zastřelil přistižený zloděj. V tuto dobu zadavatel vraždy odjel do Prahy, aby nebyl podezírán. Tam ho také zadržela zásahová jednotka pár minut po chvíli, kdy měla být vražda spáchána. "Muž je obviněn z trestného činu vraždy ve stádiu přípravy. Trestní stíhání je vedeno vazebně. Hrozí mu až 20 let vězení," potvrzuje mluvčí policie Pavla Jiroušková.

Nájemný vrah obviněn nebyl. Je tedy pravděpodobné, že spolupracoval s policií a možná i vše oznámil právě on. Motivem plánované vraždy měly být spory z doby, kdy oba muži podnikali ve stejném oboru. Zřejmě tedy staré dluhy. 

Bocian / vernisáž výstavy v Muzeu Bílovec

09.07. 17:00
Celý MS kraj, Muzeum Bílovec

Herní odpoledne v Bílovci

16.07. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

EXPEDIČNÍ KAMERA: festival outdoorových filmů v Bílovci

24.07. 21:00
Celý MS kraj, Letní kino v areálu zámku Bílovec

LogEx logistics s.r.o. - pracoviště Pardubice

od 21 700 do 60 000 Kč/měsíc

Detail

Nábytek Hrůzek s.r.o. - pracoviště

od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - prac. Mohelnice

od 103 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků