Nebývalá shoda napříč stranami. Krajský rozpočet schválili všichni

Vládnoucí koalici MS kraje se podařilo to, co zatím nikomu v historii. Rozpočet pro příští rok byl sestaven tak, že ho schválilo zastupitelstvo všemi hlasy. Kraj bude hospodařit s deseti miliardami a 800 miliony korun. Rozpočet je schodkový a bude dokryt z úspor a z úvěrů.

Všichni přítomní zastupitelé MS kraje zvedli ruku pro rozpočet na rok 2020. Stalo se to vůbec poprvé, kdy se koalice i opozice shodly. Kraj bude hospodařit s 10 miliardami a 788 miliony korun. Příjmy budou nižší, než výdaje o téměř 600 milionů korun. Proti letošnímu roku bude rozpočet vyšší o 8 procent. "Rozdíl je kryt úsporami z letošního roku a použitím fondů, které jsme si vytvořili na financování strategických projektů," doplňuje náměstek hejtmana Jaroslav Kania.

Očekává se ale, že kraj bude nakonec hospodařit s 30 miliardami korun. V době sestavování rozpočtu totiž ještě není rozhodnuto o většině státních dotací do rozpočtu krajům a tak je při schvalování není ještě možné do rozpočtu zařadit.  Jde například o dotace z ministerstva školství nebo ministerstva práce a sociálních věcí. "Myslím, že je to poprvé v historii, nevím jak je to u ostatních krajů, ale poprvé byl rozpočet schvále jednomyslně," potvrzuje hejtman MS kraje Ivo Vondrák.

Většinu kapitálových výdajů tvoří náklady na akce spolufinancované z Evropské unie. Pokračovat bude například rekonstrukce mostů a Výškovické ulice v Ostravě nebo druhá etapa rekonstrukce mimoúrovňového křížení Bazaly v Ostravě.
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

26.01. 15:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

innogy WINTER RUN OSTRAVA / běžecký závod pro celou rodinu

08.02. 09:00
Celý MS kraj, Prokešovo náměstí Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků