Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do Varšavy se bude létat dvakrát častěji. Rozhodli o tom zastupitelé

V na konci listopadu jsme vás informovali o nové pravidelné letecké lince mezi Letištěm Leoše Janáčka Ostrava a Varšavou, která začne přepravovat pasažéry od března. Linka měla létat 5 krát týdně, ale vedení kraje nakonec rozhodlo, že počet letů od podzimu zdvojnásobí. Linku zabezpečí polská společnost LOT.

Letecká linka propojí Ostravu s Varšavou od března příštího roku. Ujme se toho polská letecká společnost LOT. V prvních měsících budou letadla létat 5 krát týdně v časech, které umožní další napojení na spoje v Evropě, Asii a Severní Americe. Po dalších jednáních se ale vedení kraje, letiště a LOTu dohodlo, že od září by linka mohla létat 10 krát týdně. Dotace kraje by pak byla dvojnásobná, tedy 20 milionů korun ročně. "Tím, že jsme nevybrali leteckého dopravce do Vídně a Mnichova víme, že jeden spoj denně není ideální. Ekonomicky nám to vyšlo, LOT byl jednáním přístupný. Budeme to 5 let podporovat a pak se nám to vrátí," upřesňuje náměstek hejtmana MS kraje Jakub Unucka. 

Varšava je propojena se 111 destinacemi po celém světě, což je dvakrát více než například ruzyňské letiště Václava Havla. Společnost LOT denně vysílá do vzduchu 90 letadel. "Naše společnost LOT se v letošním roce blíží k 10 milionům přepravených pasažérů. Tohoto čísla dosáhneme ke konci prosince. V souladu s naším rozvojem hledáme nové trhy a takovým trhem je Česká republika a Ostrava," uvádí člen představenstva společnosti LOT Stefan Malczewski.

Letenka Ostrava Varšava bude stát 1690,- korun a let potrvá hodinu. Letiště také počítá s rozvojem nákladní dopravy, která by ze začátku mohla osobní přepravu dotovat. Fungují také charterové lety, kterých každým rokem přibývá. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků