Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravané jásají. Prodloužená Rudná zásadně uleví dopravě

Opravdu se to povedlo. To co vedení krajského úřadu slíbilo na konci září, je splněno. Po téměř deseti letech se lidé dočkali a Prodloužená Rudná je hotová. Uleví se především obyvatelům Poruby, přes kterou už nebudou projíždět tisíce aut směřujících směrem na Opavu. Prozatím bude silnice otevřená ve zkušebním provozu s povolenou rychlostí 90 km/h.

Prodloužená Rudná je dokončená. Společnost Strabag opravdu splnila nemožné a s enormním nasazením lidí a techniky skutečně postavila 414 metrů silnice, včetně svodidel i protihlukových stěn za rekordně krátkou dobu necelých tří měsíců. "Je to nepochybně významný den, protože prodloužená Rudná to byla taková ta bolístka, kterou jsme sebou táhli dlouhá léta a komplikovalo to život všem," říká hejtman Ivo Vondrák.

V roce 2017 byla přerušena stavba silnice I/11 Ostrava - hranice okresu Opava, která měla měřit necelých 7 kilometrů. Silnice byla hotová až na 414 metrů, které obstrukcemi zablokoval Dušan Richtár. Záhadným způsobem si nechal vepsat věcné břemeno do již vykoupené trasy silnice. Vedla se nekoneční jednání a ŘSD muselo udělat několik ústupků. "Ta stěna je zvýšená a měla by dobře chránit ty obytné domy, které se nachází za komunikací. Myslím, že to bylo to nejzásadnější, co bylo ze strany pana Richtára požadováno," přemýšlí ředitel ŘSD Radek Mátl.

Klíčovým člověkem byl náměstek hejtmana Jakub Unucka, který přivedl znesvářené strany k jednacímu stolu. Případné vyvlastnění by se táhlo mnoho dalších měsíců. Dohoda, na jehož konci je hotová silnice, byla pro všechny výhodnější. "Ukázalo se, že se jde domluvit. Líná huba, holé neštěstí. Když politici něco opravdu chtějí, tak to jde," potvrzuje Jakub Unucka

Na jaře bude ještě dokončena lávka, která vede v místech, kde měl ono věcné břemeno Dušan Richtár. Plné dokončení stavby je plánováno na srpen 2020.
Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

15.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

Handy corp. s.r.o. - Rybníky

od 18 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Buček Stavby s.r.o. - Zlín

od 16 300 Kč/měsíc

Detail

LIVOL WORKS s.r.o. - Praha-východ

od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků