Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Koledníci vyrazili do ulic v celém kraji. Chtějí vybrat miliony

Od čtvrtku můžete kdekoliv v ulicích po celém kraji potkat tříkrálové koledníky. U spousty domácností také zazvoní u dveří, aby šířili vánoční poselství a požehnání. Každý, kdo přispěje do jejich kasiček, pomůže lidem, kteří si sami pomoci nedokáží.

Už po dvacáté vyrazili na koledu v Moravskoslezském kraji tři králové - Kašpar, Melichar a Baltazar. Začala totiž tříkrálová sbírka, kterou organizuje po celé zemi Charita. Celý region obcházejí koledníci, aby šířili radost, boží požehnání a také získali peníze pro potřebné. "Tříkráloví koledníci jdou, prosí o finanční pomoc, ale i sdělují něco pěkného. My se oficiálně neznáme, nevíme o sobě, ale potkáváme se a tak si důvěřujeme v tom, že se mezi námi něco krásného děje," říká prezident Diecézní charity ostravsko-opavské Jan Larisch.

Tříkrálová sbírka je každým rokem úspěšnější a přibývá i koledníků. Nejštědřejší bývají lidé na vesnicích a v městských obvodech. "Začali jsme v roce 2001 a v té době jsme zaangažovali 100 kolednických skupinek. V letošním roce už jich máme 425," potvrzuje ředitel Charity Ostrava Martin Pražák.

Mezi lidmi se občas objeví i falešní koledníci. Ti praví se ale poznají snadno. "Skupinky jsou vybaveny kolednickou pokladničkou, která má charitní logo, má své číslo a protože se jedná o veřejnou sbírku, jsou samozřejmě zapečetěny," vysvětluje Martin Hořínek koordinátor Tříkrálové sbírky.

Tříkrálová sbírka potrvá do 14. ledna. V kostele sv. Václava v Ostravě se uskuteční 7. ledna koncert, jehož výtěžek půjde také do sbírky. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy