Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj láká filmaře. Nabízí jim peníze

Moravskosleszký kraj chce přilákat do našeho regionu filmaře a proto pro ně i letos připravil dotační program. Podpořeny budou dokumenty i celovečerní filmy. Loni tak mohl být i díky těmto penězům natočen film známého režiséra Petra Kolečka ze sportovního prostředí Přes prsty .

Loni v červnu se v Dolních Vítkovicích v Ostravě natáčel film Přes prsty. Filmaři pod vedením Petra Kolečka k tomu využili nejen unikátní atmosféru industriálního prostředí, ale i skvělých fanoušků volejbalu. V tu dobu se zde totiž konal turnaj světové série. Vše se povedlo a štáb odjížděl spokojený. "Přálo nám počasí, takže ty záběry, které se nám podařilo natočit a které my potom budeme kombinovat s těmi hereckými scénami, budou vypadat dobře." říká režisér filmu Petr Kolečko. Filmaři využili dotaci, kterou kraj nabízel loni a stejný dotační titul je připraven i pro letošní rok. Příspěvek pomůže třem dokumentům, jednomu krátkému a šesti celovečerním filmům. "Kraj vytvořil dotační titul s alokací 5 milionů korun. Tím jsme tady získali nabídku 10ti televizních štábů," potvrzuje náměstek hejtmana MS kraje Jan Krkoška.

Jedním z podpořených snímků bude pokračování filmu z roku 87 Copak je to za vojáka v hlavní roli s Jiřím Langmajerem. Nejvyšší dotaci milion korun získal snímek Citlivý člověk na motivy knihy Jáchyma Topola. Tento film bude režírovat krnovský rodák Tomáš Klein. Vznikne také například dokument Jeseníky - opuštěný ráj. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy