Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dva požáry chatek v Moravskoslezském kraji, na Opavsku hasiči nalezli lidské tělo

Ke dvěma požárům chatek vyjeli hasiči v Moravskoslezském kraji během pátku a soboty 3. a 4. ledna, a to v pátek brzy ráno do Slavkova (okres Opava) a podruhé v noci z pátku na sobotu do Kunčic pod Ondřejníkem (okres Frýdek-Místek). Ve Slavkově objevili na místě požáru lidské tělo.

Čtyři jednotky hasičů (HZS MS kraje Opava, JSDHO Opava-Kylešovice, Opava-Komárov a Slavkov) vyjely v pátek před čtvrtou hodinou ranní do obce Slavkov k požáru přízemní chatky, která vydatně hořela. 

"Hasiči na místě nalezli osobu bez známek života. Požár dostali pod kontrolu za čtvrt hodiny. Dalších několik desítek minut jim zabralo dohašování. Předběžná škoda byla odhadnuta na 50 tisíc korun," uvedl mluvčí HZS MS kraje Petr Kůdela.

Pět jednotek hasičů zasahovalo v noci z pátku na sobotu také v Kunčicích pod Ondřejníkem u požáru menší dřevěné myslivecké chaty s podkrovím, která měla půdorys asi 6 x 6 metrů. Zásah jim ztěžovala špatně přístupná cesta k chatě, byla úzká a zledovatělá. Předběžná škoda byla odhadnuta na 500 tisíc korun.

"Operační středisko hasičů bylo o tomto požáru informováno v sobotu 4. ledna po jedné hodině noční. Do Kunčic pod Ondřejníkem ihned vyjela jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Frýdek-Místek, společně s ní čtyři jednotky dobrovolných hasičů – Kunčice pod Ondřejníkem, Frýdlant nad Ostravicí, Frenštát pod Radhoštěm a Čeladná. Už při příjezdu hasičů dřevěný objekt s podkrovím vydatně hořel a měl propadlou střechu. Hasiči se zaměřili na ochranu sousedního objektu a přilehlého lesa. Oheň dostali pod kontrolu za devět minut, pak pokračovali v dohašování. Požár se obešel se bez zranění," popsal Kůdela.

Příčina vzniku obou požárů a okolnosti úmrtí nalezené osoby jsou dosud v šetření.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy