Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nová policejní auta mají i kufr na samopaly. MS kraj jich dostal 70

Policii celého našeho kraje čeká rozsáhlá modernizace vozového parku. Ministr vnitra Jan Hamáček předal našim jednotkám 70 nových Octavií combi ve speciální policejní úpravě. Auta prvosledových hlídek mají například vepředu speciální rám, který policisty ochrání při nárazu.

Tolik aut na parkovišti v policejním areálu ve Frýdku-Místku ještě nestálo. Jde o 70 zcela nových vozidel Škoda Octavia combi, které byly přiděleny do Moravskoslezského kraje. Nahradí stará auta, která už přesluhují a nejsou spolehlivá. "Jsou to auta rychlá, bezpečná, spolehlivá a výborně vybavená. Navíc mají nové bezpečnostní prvky," popisuje ředitel PČR MS kraje Tomáš Kužel.

Jde o část z 865 vozidel, které získalo ministerstvo vnitra prostřednictvím tendru. Trvalo to dlouho, protože se vždy odvolávali neúspěšní účastníci soutěže. Ministr vnitra Jan Hamáček auta předal policistům ve Frýdku - Místku osobně. "Cena té zakázky je lehce přes 600 milionů korun. Dodavatelem je Škoda Auto. Je to vozidlo Octavia combi, dvoulitrový benzínový motor, 4x4 s automatickou převodovkou," vysvětluje ministr Jan Hamáček.

Automobily jsou speciálně upraveny, aby splňovali potřeby policistů. Podle účelu použití jsou ve dvou variantách. Kufr je téměř plný vybavení. "Máme tady defibrilátor, balistickou helmu i balistický štít," popisuje vybavení kufru jeden z policistů.

Vozidla mají také nový typ majáků, kde jsou kromě modrých i červená světla. Každá z barev jde prý lépe vidět v rozdílných světelných podmínkách, jako například za mlhy. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy