Těsně u hlavní trati na Slovensko vykolejila lokomotiva s nákladními vagóny, příčina nehody se vyšetřuje

Drážní hasiči v pátek odpoledne zasahovali u železniční nehody v Českém Těšíně. Na jedné z částí nádraží vykolejila lokomotiva s nákladními vagony. Nehoda se stala na staniční koleji č. 110. Lokomotiva měla vjet do zarážedla, které ukončuje trať. Souprava pak prorazila val ze zeminy a zůstala těsně nad korytem tamního potoka. Vlak vykolejil v těsné blízkosti hlavního železničního tahu z Českého Těšína na Třinec, který je spojnicí České republiky se Slovenskem. Provoz na této hlavní trati nebyl nijak omezen, při nehodě se nikdo nezranil.

O nehodě informovali drážní hasiči HZS SŽDC, JPO Ostrava na svém facebooku s tím, že na místě zasahují čtyři hasičské vozy. Nehoda se stala minutu po 14. hodině. Podle hasičů došlo na místě k úniku provozních kapalin, které bylo třeba zajistit. "Škoda by neměla přesáhnout 300 tisíc korun," potvrdil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Pokud se jednalo o posun vagonů, strojvedoucí mohou jet maximální rychlostí 40 km/hodinu. Strojvedoucí měl štěstí, že lokomotiva nebyla rozjetá více. Jen pár metrů od místa nehody totiž stojí sloup a za ním koryto potoku, který následně vede pod tratí a do místního toku Ropičanka. Vše v tuto chvíli nasvědčuje tomu, že strojvedoucí neuzpůsobil rychlost jízdy, může se ale také jednat i o závadu na brzdovém systému nebo jinou technickou závadu. Přesnou příčinu nehody zjišťují SŽDC a ČD.

foto: HZS SŽDC, JPO Ostrava a www.mapy.cz
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

26.01. 15:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

innogy WINTER RUN OSTRAVA / běžecký závod pro celou rodinu

08.02. 09:00
Celý MS kraj, Prokešovo náměstí Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků