Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sjednané úvěry nikdo nesplácel. Podvody mělo páchat 13 obžalovaných z MS kraje

Na Krajském soudě v Ostravě musela být využita jedna z největších soudních síní v budově. Na lavici obžalovaných totiž usedlo hned 13 osob, které se podílely na úvěrových podvodech. Zjednodušeně řečeno si půjčovaly peníze, ale nevracely je.

Přibližně dvě hodiny četla státní zástupkyně obžalobu 13 osob, které se měly podílet na úvěrových podvodech. Celkem se měli dohromady v různých kombinacích dopustit 45 podvodů po celém kraji a nebo pokusů o ně. Společné však měli jedno. Půjčené peníze nevraceli. Většina obžalovaných jsou bílé koně, kterým hlavní organizátoři obstarali falešné dokumenty a půjčku předjednali. "Oba si byli vědomi toho, že se jedná o fiktivní doklad a údaje, když žena ve skutečnosti nebyla nikde zaměstnána a pobírala invalidní důchod," četla obžalobu státní zástupkyně Barbora Zajícová.

Většinu peněz prý inkasovali organizátoři a osoby, které poskytly bankám osobní dokumenty, dostaly jen zanedbatelné částky. Například za 50 tisícový úvěr to bylo 5 tisíc, za půl milionu 50 tisíc. Organizátoři naslibovali bílým koňům, že za ně budou úvěry hradit. To se ale nestalo. "Jednotlivé úvěrové smlouvy byly na částky od 3 tisíc korun do půl milionu korun. Obžalovaní se měli dopustit tímto jednáním úvěrového podvodu," doplňuje mluvčí Krajského soudu V Ostravě Kláry Krystynová.

Mezi bílými koňmi je invalidní důchodkyně, matka na mateřské dovolené, student a nebo servírka. Jejich příjmy byly natolik nízké, že by oficiálně nikdy úvěr nedostali. 
Herní odpoledne v Bílovci

16.07. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

EXPEDIČNÍ KAMERA: festival outdoorových filmů v Bílovci

24.07. 21:00
Celý MS kraj, Letní kino v areálu zámku Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Probudím se včera

25.07. 21:00
Celý MS kraj, Hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu, Vratimov – Horní Datyně

Bohemia Marten Plus s.r.o. Kaufland Michle

od 18 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

PLYNOMONT spol. s r.o. - Olomouc a okolí

od 110 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků