Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zbraň se mu zasekávala, obětí by jinak bylo více. Vrah ve FNO střílel z nelegálně upravené pistole

Vyšetřování případu tragické střelby Fakultní nemocnici Ostrava pokračuje. Policie na tiskové konferenci oznámila, že útočník střílel z tzv. řezu. Mělo jít o maketu pistole, kterou někdo upravil do stavu schopného střelby. Ve zbrani byly vyříznuté díry, aby bylo vidět dovnitř. Zbraň se střelci několikrát zasekla.

Po řádění masového vraha Ctirada Vitáska ve Fakultní nemocnici Ostrava se vyrojila řada spekulací. Několik očitých svědků například tvrdilo, že uteklo, když vyměňoval zásobníky. “Přebíjel. Jeden zásobník přebíjel a v tu chvíli jsme utekli. Vlastně když přebíjel druhý,” popisovali tehdy svědci útok.

Nyní policisté oznámili, že nepřebíjel, ale že se mu zbraň několikrát zasekla. Byla to totiž původně výuková maketa, kterou někdo upravil tak, aby se z ní dalo střílet. “Pachatel použil střelnou zbraň, která byla upravená z tzv. řezu střelné zbraně z devadesátých let. Jednalo se o výukovou pomůcku,” potvrzuje ředitel PČR MS kraje Tomáš Kužel.

Ani zkušení kriminalisté ve své kariéře nic podobného neviděli. Nyní se snaží zjistit původ zbraně. Ví, že ji vyrobila Česká zbrojovka a kdy se dostala na trh. Co bylo pak, zjišťují. Třeba mohla sloužit v nějaké policejní škole. Důležité je i to, zda si ji vrah upravil sám a nebo ji koupil. “Jak a kdo to udělal úplně nevíme. Každopádně byly doplněny chybějící části té zbraně a upravil jí tak, že byla plně funkční,” vysvětluje náměstek ředitele PČR Radim Wita.

Jedna věc je ale jistá, kdyby měl vrah spolehlivější zbraň, bylo by pravděpodobně obětí ještě mnohem více. Motiv jeho jednání ještě stále policisté neznají.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy