Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V MS kraji značně vzrostl počet vražd. Všechny jsou ale objasněny

V loňském roce se v Moravskoslezském kraji více než zdvojnásobil počet vražd. Bylo jich 18. I když to zní hrozivě, náš region se jen vlastně vrátil na svá obvyklá čísla. V roce 2018 se totiž stalo nejtěžších zločinů mimořádně málo.

Po pěti letech, kdy se v našem kraji neustále snižovala kriminalista, nejsou tentokrát čísla za rok 2019 tak optimistická. Celkem se stalo o 420 trestných činů více, tedy necelých 29 tisíc. Bohužel přibylo i násilných zločinů a hrozivě narostl i počet vražd. Ze 7 na 18. "Z toho bylo spácháno 10 případů dokonaných vražd, 6 případů pokusů a řešili jsme dva případy přípravy trestného činu vraždy," popisuje náměstek ředitele PČR MS kraje Radim Wita. 

A v této tabulce vidíte nejčastější způsoby provedení. V 6 případech to bylo umlácení a to buď nějakým předmětem nebo rukama  a nohama. Obvyklý je také nůž. Třetím nejčastějším způsobem bylo použití střelné zbraně. Motivem jsou téměř vždy osobní vztahy. "Zpravidla mezi lidmi, kteří se nějakým způsobem znají a dojde k nějakému situačnímu konfliktu a nebo vyhrocení déletrvající neutěšené vztahové situace. V jednom případě se jednalo o duševní poruchu, jednou o loupežný motiv a jednou to byla vražda na objednávku," dodává náměstek.

Za 10 let se v našem kraji stalo 156 vražd. Neobjasněny zůstaly jen dvě. Vražda bezdomovce na haldě v Ostravě z roku 2012 a vražda seniora z Nýdku, který byl v roce 2015 nalezen v korytě tamní strouhy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy