Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Peníze pro postižené střelbou ve FNO budou v tomto týdnu. Smlouvy už jsou připraveny

Zřejmě ještě v tomto týdnu mohou pozůstalí a postižení střelbou ve Fakultní nemocnici Ostrava dostat finanční dary, které jim byly přislíbeny od úřadů. Statisíce jim vyplatí i nemocnice, která spravuje veřejnou sbírku.

Zranění a pozůstalí po obětech prosincové střelby ve Fakultní nemocnici Ostrava dostanou v nejbližších dnech slíbené finanční dary. Smlouvy jsou připraveny.  Administrace darovacích smluv se ujalo město Ostrava, které je jedním z dárců. Další peníze postiženým pošle také kraj, městský obvod Ostrava-Poruba a město Valašské Meziříčí. "Prošlo to radou kraje, bylo to schváleno a předpokládáme, že během několika dnů budeme moci, po podepsání ze strany příjemců, poslat peníze právě těmto postiženým," vysvětluje hejtman Ivo Vondrák.

Ivo Vondrák

Peníze by měly být vyplaceny okamžitě po podpisu smluv. Kraj a Ostrava poskytne po 100 tisících korunách pozůstalým a po 50ti tisících zraněným. Poruba pošle všem 20 tisíc a Valašské Meziříčí po 10ti tisících. Vyplácení peněz chystá i fakultní nemocnice, která vyhlásila sbírku. Vybralo se už přes 7 a půl milionu korun. "Obětem útoku bude ze sbírkového účtu vyplacena po skončení měsíce ledna část financí zálohově. Pozůstalí dostanou 90 procent z částky a zranění 10 procent," popisuje mluvčí FNO Petra Petlachová.

Vyhlášeno bylo i několik dalších sbírek. Na těch jsou statisíce korun. Vězeňská služba na své dva zesnulé příslušníky vybrala půl druhého milionu korun. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy