Podezření na koronavirus v Moravskoslezském kraji, u mladé Číňanky testy nákazu vyvrátily

Podezření na nákazu koronavirem prověřují hygienici v Moravskoslezském kraji. Informaci v pondělí potvrdila Pavla Svrčinová, ředitelka Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje.

Jde o ženu, která před několika dny přiletěla do Česka z Číny, poté onemocněla. Dostala teplotu a začala kašlat. Žena je v domácí izolaci. Odebrané vzorky prověřili odborníci ve Státním zdravotním ústavu. Výsledky testů nákazu vyvrátily. Podle ředitelky KHS v Ostravě ženy nepochází z Česka, jde o Číňanku, která měla přijet na prázdninový pobyt k babičce. Onemocněla až na českém území.

Hygienici v pondělí dostali informaci také o dalším případu z Hlučínska. Má se jednat o muže, který přicestoval z Číny s příznaky infekčního onemocnění, ale podle ředitelky Svrčinové se nepohyboval v oblasti Wu-chanu. Hygienici provádí epidemiologické šetření. I tento muž je v domácím šetření.

"Infekce koronavirem příznakově připomíná chřipkové onemocnění, způsobuje onemocnění dýchacích cest a pacient může mít vysokou horečku, kašel nebo postižené dýchání. Stav může být i komplikován zápalem plic. Při běžném vyšetření nelze poznat rozdíl mezi klasickou chřipkou, jejíž zvýšená vlna nemocí právě probíhá. Tento virus není považovaný za vysoce nebezpečnou nákazu. Péči o pacienta nemusí zajišťovat pouze infekční klinika Na Bulovce, mohou to zajišťovat i další infekční kliniky v České republice. K pacientovi se přistupuje v rámci izolačního omezení," uvedla dnes na tiskové konferenci lékařka infekční kliniky Nemocnice Na Bulovce Kristýna Herrmannová. 

Pokud by měl kdokoliv z lidí, kteří například přijeli ze zahraničí, především z Číny a podobných oblastí, zdravotní potíže tohoto typu, nejlepší možností je nejprve kontaktovat svého lékaře nebo jiné odborníky telefonicky.

XIII. Hodoňovický masopust

22.02. 13:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Klementinum / beseda Olgy Szymanské

12.03. 16:00
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

Slavičí dům / premiéra představení nedobrovolných herců

22.03. 18:00
Celý MS kraj, Kulturní dům, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků