Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podezření na koronavirus v Moravskoslezském kraji, u mladé Číňanky testy nákazu vyvrátily

Podezření na nákazu koronavirem prověřují hygienici v Moravskoslezském kraji. Informaci v pondělí potvrdila Pavla Svrčinová, ředitelka Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje.

Jde o ženu, která před několika dny přiletěla do Česka z Číny, poté onemocněla. Dostala teplotu a začala kašlat. Žena je v domácí izolaci. Odebrané vzorky prověřili odborníci ve Státním zdravotním ústavu. Výsledky testů nákazu vyvrátily. Podle ředitelky KHS v Ostravě ženy nepochází z Česka, jde o Číňanku, která měla přijet na prázdninový pobyt k babičce. Onemocněla až na českém území.

Hygienici v pondělí dostali informaci také o dalším případu z Hlučínska. Má se jednat o muže, který přicestoval z Číny s příznaky infekčního onemocnění, ale podle ředitelky Svrčinové se nepohyboval v oblasti Wu-chanu. Hygienici provádí epidemiologické šetření. I tento muž je v domácím šetření.

"Infekce koronavirem příznakově připomíná chřipkové onemocnění, způsobuje onemocnění dýchacích cest a pacient může mít vysokou horečku, kašel nebo postižené dýchání. Stav může být i komplikován zápalem plic. Při běžném vyšetření nelze poznat rozdíl mezi klasickou chřipkou, jejíž zvýšená vlna nemocí právě probíhá. Tento virus není považovaný za vysoce nebezpečnou nákazu. Péči o pacienta nemusí zajišťovat pouze infekční klinika Na Bulovce, mohou to zajišťovat i další infekční kliniky v České republice. K pacientovi se přistupuje v rámci izolačního omezení," uvedla dnes na tiskové konferenci lékařka infekční kliniky Nemocnice Na Bulovce Kristýna Herrmannová. 

Pokud by měl kdokoliv z lidí, kteří například přijeli ze zahraničí, především z Číny a podobných oblastí, zdravotní potíže tohoto typu, nejlepší možností je nejprve kontaktovat svého lékaře nebo jiné odborníky telefonicky.

Vítání svátků jara v Bašce

04.04. 09:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

ZRUŠENO!!!Velikonoční jarmark v Bílovci

04.04. 09:00
Celý MS kraj, Zámecké nádvoří, Bílovec

Družstvo OLIMP - pracoviště okres Pardubice

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Jindřichohradecké místní dráhy, a.s.

od 145 do 185 Kč/hod.

Detail

DANČ consulting s.r.o. - ag. zpr. Plzeňský kraj

od 16 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků