Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jak se chránit proti koronaviru? Stejně jako u chřipky

Krajská hygienická stanice v Ostravě potvrdila dvě podezření na nákazu koronavirem. Shodou okolností jsou obě z Opavska a proto Slezská nemocnice v Opavě upravila směrnice pro personál, který by s nakaženými mohl přijít do styku. U jednoho z případů už testy nemoc vyloučily.

Hygienici jsou na nohou. V pondělí se na Opavsku objevily hned dva případy podezření na nákazu koronavirem. První byla nezletilá Číňanka, která přijela do Opavy na návštěvu. Měla kašel a horečku a proto příbuzní volali do opavské nemocnice. Udělali správně, že dívenku rovnou neodvezli, aby případně nenakazila další osoby. "Primář infekčního oddělení doporučil rodině, aby zůstala doma. Situaci konzultoval s hygienickou stanici a také s epidemiologem v Praze a společně rozhodli o izolaci rodiny v domácím prostředí," popisuje mluvčí Slezské nemocnice Opava Jiří Krušina. 

Pražská laboratoř v úterý ráno oznámila, že dívka koronavirem nakažená není. Zřejmě jde o běžnou nemoc. Ve druhém případě jde o muže z Hlučínska, který se před třemi týdny vrátil z Číny. "Je v izolaci doma. V průběhu dnešního dne mu bude odebrána krev a bude odeslána do Národní referenční laboratoře Praha. Také bude pořízen snímek plic k vyhodnocení jeho celkového zdravotního stavu," popisuje mluvčí krajské hygienické stanice Radim Mudra. 

Ochrana před infekcí je stejná jako u chřipky. "Vyhýbat se místům se zvýšeným pohybem osob, pokud kašleme a kýcháme používat jednorázové kapesníky, několikrát denně si umývat ruce," doplňuje Mudra.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy