Tragická nehoda mezi Děhylovem a Hlučínem. Cyklista chtěl přejet silnici, smetlo ho auto

Nehoda osobního auta a cyklisty uzavřela ve středu ráno cestu mezi Děhylovem a Hlučínem. Řidič vozidla prý cyklistu téměř vůbec neviděl. Ten jel totiž podle policie na neosvětleném kole v době, kdy se teprve rozednívalo. Cyklista zraněním na místě podlehl.

V sedm hodin ráno jel 28letý řidič ve Škodě Fabii po silnici mezi Děhylovem a Hlučínem. Hned za mostem přes řeku Opavu mu přímo do cesty vjel z levé strany cyklista. Ten jel od Jilešovic po cyklostezce a chtěl zřejmě jen silnici přejet na druhou stranu, kde stezka pokračuje. Řidič už nedokázal střetu zabránit. Všiml si cyklisty v poslední chvíli. “Bylo prokázáno, že jízdní kolo bylo bez osvětlení, 41letý muž neměl na hlavě cyklistickou helmu, na svém oblečení neměl žádné reflexní prvky a v uších měl mít sluchátka,” popisuje mluvčí opavské policie René Černohorský.

Na místo střetu byla okamžitě přivolána záchranná služba. Mezitím už ale cyklistovi pomáhali svědci. “První pomoc poskytoval, ještě před příjezdem našich posádek, svědek události, kterým byl záchranář v civilu a také náhodně přítomný lékař. Přes tuto velmi kvalitně poskytnutou pomoc a následnou péči záchranářů, kteří pokračovali v rozšířené resuscitaci, se nepodařilo obnovit krevní oběh postiženého a ten na místě zemřel,” potvrzuje mluvčí ZZS MS kraje Lukáš Humpl.

V sedm hodin ráno se teprve rozednívá a viditelnost je tak značně zhoršená. Proto je velmi důležité opatřit kolo odrazkami a blikačkami, jak stanovuje zákon. ”Zvyšují viditelnost a tím pádem přispívají k větší bezpečnosti,” uvádí mluvčí policie Miroslav Kolátek.

Fatální je také to, že cyklista neměl ochrannou helmu. Ta je v podobných situacích velmi důležitá. Zachrání život a navíc zmírní následky srážky. Odborníci také nedoporučují při jízdě na kole sluchátka v uších.
Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Radek Malý / beseda

10.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

JMK Professional Group s.r.o. - pracoviště okres Pardubice

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Praha, Praha Východ

od 40 000 do 47 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků