Mimořádná zpráva:
Načítám...

Přehled zpráv

  • Načítám...

Tragická nehoda mezi Děhylovem a Hlučínem. Cyklista chtěl přejet silnici, smetlo ho auto

Celý MS kraj |

Nehoda osobního auta a cyklisty uzavřela ve středu ráno cestu mezi Děhylovem a Hlučínem. Řidič vozidla prý cyklistu téměř vůbec neviděl. Ten jel totiž podle policie na neosvětleném kole v době, kdy se teprve rozednívalo. Cyklista zraněním na místě podlehl.

V sedm hodin ráno jel 28letý řidič ve Škodě Fabii po silnici mezi Děhylovem a Hlučínem. Hned za mostem přes řeku Opavu mu přímo do cesty vjel z levé strany cyklista. Ten jel od Jilešovic po cyklostezce a chtěl zřejmě jen silnici přejet na druhou stranu, kde stezka pokračuje. Řidič už nedokázal střetu zabránit. Všiml si cyklisty v poslední chvíli. “Bylo prokázáno, že jízdní kolo bylo bez osvětlení, 41letý muž neměl na hlavě cyklistickou helmu, na svém oblečení neměl žádné reflexní prvky a v uších měl mít sluchátka,” popisuje mluvčí opavské policie René Černohorský.

Na místo střetu byla okamžitě přivolána záchranná služba. Mezitím už ale cyklistovi pomáhali svědci. “První pomoc poskytoval, ještě před příjezdem našich posádek, svědek události, kterým byl záchranář v civilu a také náhodně přítomný lékař. Přes tuto velmi kvalitně poskytnutou pomoc a následnou péči záchranářů, kteří pokračovali v rozšířené resuscitaci, se nepodařilo obnovit krevní oběh postiženého a ten na místě zemřel,” potvrzuje mluvčí ZZS MS kraje Lukáš Humpl.

V sedm hodin ráno se teprve rozednívá a viditelnost je tak značně zhoršená. Proto je velmi důležité opatřit kolo odrazkami a blikačkami, jak stanovuje zákon. ”Zvyšují viditelnost a tím pádem přispívají k větší bezpečnosti,” uvádí mluvčí policie Miroslav Kolátek.

Fatální je také to, že cyklista neměl ochrannou helmu. Ta je v podobných situacích velmi důležitá. Zachrání život a navíc zmírní následky srážky. Odborníci také nedoporučují při jízdě na kole sluchátka v uších.

Nahlásit chybu


K tématu

Na Svinovských mostech v Ostravě se srazily dvě tramvaje, řidičku vyprošťovali

19. ledna 2026 6:54 | Ostrava-Svinov | Jiří Cileček

V pondělí před půl pátou ráno se v Ostravě na zastávce Svinov,mosty srazily dvě tramvaje. Jeden vůz naboural zezadu do druhého. Dva lidé utrpěli zranění. Řidičku museli vyprostit hasiči.

Řidič srazil dívku na elektrické koloběžce a ujel, hledá ho policie

9. října 2025 16:39 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policie hledá doposud neznámého řidiče auta, které se střetlo v Žermanicích s elektrickou koloběžkou. Na té jela dívka, která utrpěla zranění. Policie hledá i případné svědky nehody. Řidič totiž z místa ujel.

Srazil dívku a jel dál. Policie zjišťuje totožnost cyklisty

24. listopadu 2025 12:30 | Ostrava-město | Anna Břenková

Cyklisté občas zapomínají, že také musí dodržovat pravidla na cestách. Cyklista nezastavil při výstupu cestujících z tramvaje a srazil dívku. Dál pokračoval v jízdě. Dívka spadla na zem a rozbil se jí tablet. Policie žádá veřejnost o ztotožnění muže.


Radnice Frýdku-Místku bojuje proti automatům s psychoaktivními látkami

Dnes 8:39 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdecko-místecká radnice pokračuje v boji proti automatům se škodlivými látkami. Městu se podařilo výrazně snížit počet těchto zařízení v ulicích.

V Havířově vyhořelo někdejší zázemí automobilových závodů

Dnes 14:26 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Budova, která kdysi sloužila jako zázemí pořadatelů automobilových závodů Havířov - Šenov, byla v sobotu odpoledne značně poškozena požárem.

V bytovém domě v Orlové hořela elektrokoloběžka, zasahovaly čtyři jednotky hasičů

Včera 21:59 | Orlová | Lukáš Zavadil

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu 26. září u požáru elektrokoloběžky v Orlové-Porubě na Karvinsku. Oheň vznikl ve druhém nadzemním podlaží bytového domu a ještě před příjezdem hasičů opustilo prostory 15 lidí. Předběžná škoda byla vyčíslena na 400 tisíc korun.

Vrty prověří možnosti vytápění nové sportovní haly

Dnes 13:58 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

V areálu letního stadionu provedla odborná firma průzkumné hloubkové vrty. Jejich účelem je zjistit možnosti využití geotermální energie pro vytápění a chlazení sportovní haly, kterou město plánuje v lokalitě postavit.

Rybáře zřejmě postihl epileptický záchvat a po spadnutí do rybníka se utopil

Včera 9:26 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Patrně náhlý zdravotní kolaps stál za smrtí 44letého rybáře, původem z Rumunska, který byl nalezen na hladině rybníka Bartošůvka v Havířově-Dolní Suché.

Topná sezóna začala a záchranáři už zaznamenali první případ otravy oxidem uhelnatým

Včera 10:24 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Záchranáři z Kopřivnice vyjížděli v pátek 25. září v podvečer do Štramberku k pacientce se závratěmi a bolestí na hrudi. Po vstupu do domu je ale varovalo čidlo oxidu uhelnatého umístěné na záchranářském batohu. Z domu následně vyvedli dva seniory, kterým byla naměřena vysoká hladina oxidu uhelnatého v krvi.

Frýdek-Místek pokračuje s umísťováním externích defibrilátorů

24. září 2026 18:59 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Hasičárna v Chlebovicích se stala dalším místem, kde Frýdek-Místek umístil defibrilátor. Je to další preventivní krok k bezpečnosti ve městě.

Celníci odhalili 635 kilo zkaženého kebabu. Maso bez chlazení vezli v autě i v dodávce

25. září 2026 11:03 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Ostravští celníci zadrželi během dvou kontrol celkem 635 kilogramů masa na kebab, které řidiči převáželi v horku bez chlazení. Venkovní teplota přitom v době kontroly dosahovala 34 °C. Potraviny skončily v likvidaci, protože u nich hrozilo množení nebezpečných bakterií.

Završení renovace zámecké obřadní síně blokují okna

25. září 2026 10:30 | Studénka | Petra Dorazilová

Veškeré práce v areálu Nového zámku mají být hotovy do konce října. První událostí, která se odehraje v restaurované obřadní síni, by mělo být ustavující zasedání nového zastupitelstva, které vzejde z komunálních voleb.

Faunapark bude mít nový vodní prvek, přispějí občané i město

24. září 2026 18:55 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Město Frýdek-Místek opět spojuje své síly s veřejností. Spustilo další veřejnou sbírku s názvem DARUJ F≈M – Naučné prvky pro Faunapark, která potrvá do 30. listopadu letošního roku.

V Havířově vyhořelo někdejší zázemí automobilových závodů

Dnes 14:26 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Budova, která kdysi sloužila jako zázemí pořadatelů automobilových závodů Havířov - Šenov, byla v sobotu odpoledne značně poškozena požárem.

Topná sezóna začala a záchranáři už zaznamenali první případ otravy oxidem uhelnatým

Včera 10:24 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Záchranáři z Kopřivnice vyjížděli v pátek 25. září v podvečer do Štramberku k pacientce se závratěmi a bolestí na hrudi. Po vstupu do domu je ale varovalo čidlo oxidu uhelnatého umístěné na záchranářském batohu. Z domu následně vyvedli dva seniory, kterým byla naměřena vysoká hladina oxidu uhelnatého v krvi.

Rybáře zřejmě postihl epileptický záchvat a po spadnutí do rybníka se utopil

včera 9:26 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Patrně náhlý zdravotní kolaps stál za smrtí 44letého rybáře, původem z Rumunska, který byl nalezen na hladině rybníka Bartošůvka v Havířově-Dolní Suché.

OMS Bruntál pořádal v městském parku Den s myslivci

25. září 2026 17:34 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Ve stejný den i stejný čas mohli lidé v Bruntále i celé zemi prožít Den s myslivci. Poprvé ho v městském parku pořádal Okresní myslivecký spolek spolu s mnoha dalším spolupořadateli. Akce byla sice primárně určena dětem, přinesla však zábavu i poučení i jejich rodičům.

Celníci odhalili 635 kilo zkaženého kebabu. Maso bez chlazení vezli v autě i v dodávce

25. září 2026 11:03 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Ostravští celníci zadrželi během dvou kontrol celkem 635 kilogramů masa na kebab, které řidiči převáželi v horku bez chlazení. Venkovní teplota přitom v době kontroly dosahovala 34 °C. Potraviny skončily v likvidaci, protože u nich hrozilo množení nebezpečných bakterií.

Zámek Slezské Rudoltice hostil první ze série letošních Dnů rodin

24. září 2026 16:52 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Dny rodin jsou velmi důležitou a velmi oceňovanou akcí sociálních služeb v MS kraji. Jde o tradiční setkání klientů, poskytovatelů a organizátorů a cílem zásadní pomoci neúplným rodinám. Jde organizaci, podporu a pomoc při pěstounské péči či osvojení dětí, aby pro ně nebyly nutné ústavy nebo dětské domovy.

Tragická nehoda mezi Děhylovem a Hlučínem. Cyklista chtěl přejet silnici, smetlo ho auto
Vydáno 29. ledna 2020 8:56, Celý MS kraj, Tomáš Kořistka
Nehoda osobního auta a cyklisty uzavřela ve středu ráno cestu mezi Děhylovem a Hlučínem. Řidič vozidla prý cyklistu téměř vůbec neviděl. Ten jel totiž podle policie na neosvětleném kole v době, kdy se teprve rozednívalo. Cyklista zraněním na místě podlehl.

V sedm hodin ráno jel 28letý řidič ve Škodě Fabii po silnici mezi Děhylovem a Hlučínem. Hned za mostem přes řeku Opavu mu přímo do cesty vjel z levé strany cyklista. Ten jel od Jilešovic po cyklostezce a chtěl zřejmě jen silnici přejet na druhou stranu, kde stezka pokračuje. Řidič už nedokázal střetu zabránit. Všiml si cyklisty v poslední chvíli. “Bylo prokázáno, že jízdní kolo bylo bez osvětlení, 41letý muž neměl na hlavě cyklistickou helmu, na svém oblečení neměl žádné reflexní prvky a v uších měl mít sluchátka,” popisuje mluvčí opavské policie René Černohorský.

Na místo střetu byla okamžitě přivolána záchranná služba. Mezitím už ale cyklistovi pomáhali svědci. “První pomoc poskytoval, ještě před příjezdem našich posádek, svědek události, kterým byl záchranář v civilu a také náhodně přítomný lékař. Přes tuto velmi kvalitně poskytnutou pomoc a následnou péči záchranářů, kteří pokračovali v rozšířené resuscitaci, se nepodařilo obnovit krevní oběh postiženého a ten na místě zemřel,” potvrzuje mluvčí ZZS MS kraje Lukáš Humpl.

V sedm hodin ráno se teprve rozednívá a viditelnost je tak značně zhoršená. Proto je velmi důležité opatřit kolo odrazkami a blikačkami, jak stanovuje zákon. ”Zvyšují viditelnost a tím pádem přispívají k větší bezpečnosti,” uvádí mluvčí policie Miroslav Kolátek.

Fatální je také to, že cyklista neměl ochrannou helmu. Ta je v podobných situacích velmi důležitá. Zachrání život a navíc zmírní následky srážky. Odborníci také nedoporučují při jízdě na kole sluchátka v uších.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000018938/tragicka-nehoda-mezi-dehylovem-a-hlucinem-cyklista-chtel-prejet-silnici-smetlo-ho-auto