Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dopravu přes Staré Hamry komplikují kamiony, sníh i vyvrácené stromy

Několik let stejná písnička. Neukáznění řidiči kamionů v Beskydech ignorují zákaz vjezdu na horskou silnici přes Staré Hamry. Ve středu tam dopravu na čas zastavily i větrem vyvrácené stromy.

Přestože v nížinách se sníh objevuje jen sporadicky, v Beskydech panuje klasická zima, a to i na silnicích. Spojnici z Ostravice na Bílou musí hlídat policisté, protože mnoho řidiči kamionů nerespektuje zákaz vjezdu do úseku, který se nesmí kvůli zdroji pitné vody ošetřovat chemicky.

“Od Frýdku jsou u cesty tři cedule, že mají kamiony sjíždět, ale stejně, když tam chvíli policisté nejsou, tak tady kamiony jezdí. Hlavně cizinci, Češi ne. Poláci, Litevci a takoví. Pak zůstanou stát v kopci a už se nerozjedou,” řekl jeden motorista ve Starých Hamrech. 

“Policisté zákaz vjezdu pro vozidla nad 12 tun kontrolují. Upozorňujeme, že zákaz platí od obce Ostravice až po silnici I/35,” sdělila policejní mluvčí Pavla Jiroušková. 

Ve středu v Beskydech opět sněžilo. Horské úseky byly sjízdné s vyšší opatrností. 

Dopoledne se doprava na frekventované silnici zastavila kvůli zátarasu. Na cestu spadly tři smrky, které vyvrátil poryv větru. V obou směrech se okamžitě vytvořily kolony automobilů. Hasiči z Frýdku Místku a Starých Hamrů stromy během chvíle rozřezali a silnici zprůjezdnili.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy