Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dopravu přes Staré Hamry komplikují kamiony, sníh i vyvrácené stromy

Několik let stejná písnička. Neukáznění řidiči kamionů v Beskydech ignorují zákaz vjezdu na horskou silnici přes Staré Hamry. Ve středu tam dopravu na čas zastavily i větrem vyvrácené stromy.

Přestože v nížinách se sníh objevuje jen sporadicky, v Beskydech panuje klasická zima, a to i na silnicích. Spojnici z Ostravice na Bílou musí hlídat policisté, protože mnoho řidiči kamionů nerespektuje zákaz vjezdu do úseku, který se nesmí kvůli zdroji pitné vody ošetřovat chemicky.

“Od Frýdku jsou u cesty tři cedule, že mají kamiony sjíždět, ale stejně, když tam chvíli policisté nejsou, tak tady kamiony jezdí. Hlavně cizinci, Češi ne. Poláci, Litevci a takoví. Pak zůstanou stát v kopci a už se nerozjedou,” řekl jeden motorista ve Starých Hamrech. 

“Policisté zákaz vjezdu pro vozidla nad 12 tun kontrolují. Upozorňujeme, že zákaz platí od obce Ostravice až po silnici I/35,” sdělila policejní mluvčí Pavla Jiroušková. 

Ve středu v Beskydech opět sněžilo. Horské úseky byly sjízdné s vyšší opatrností. 

Dopoledne se doprava na frekventované silnici zastavila kvůli zátarasu. Na cestu spadly tři smrky, které vyvrátil poryv větru. V obou směrech se okamžitě vytvořily kolony automobilů. Hasiči z Frýdku Místku a Starých Hamrů stromy během chvíle rozřezali a silnici zprůjezdnili.
Ukliďme Bašku!

18.04. 09:00
Celý MS kraj, Hospoda U Studny, Baška

ZRUŠENO!!! THE BACKWARDS / koncert Beatles revival kapely

22.04. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Na kole do Gruzie a zpět 7000 km /cestovatelský stand up

13.05. 17:00
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

VIVIANUS s.r.o. - Praha-východ

od 14 800 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

Družstvo VINAVA - pracoviště okres Pardubice

od 16 200 Kč/měsíc

Detail

YAKUBCHAK COMPANY s.r.o. - pracoviště okres Pardubice

od 88 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků