Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sabine stále fouká, ale už slábne. Hasiči mají mnohem méně výjezdů

Orkán Sabine už značně zeslábl, ale v úterý se ještě rozhodně nedalo říct, že je po všem. I když počet výjezdů hasičů k nejrůznějším událostem spojených s větrem velmi poklesl, stále se rozhodně nenudili. Napilno měli také energetici, kteří odstraňovali výpadky proudu. Nejhorší byla situace na Bruntálsku.

Už v pondělí večer a přes noc se vítr po celém kraji trochu uklidnil a tísňových volání ubylo. V úterý ráno ale jejich počet samozřejmě opět stoupl, jak se lidé budili a zjišťovali další mimořádné události. Nejčastěji vyvrácené nebo zlomené stromy a větve. 

Na odstraňování problémů pracovali profesionální i dobrovolní hasiči. Nejčastěji vyjížděli na Bruntálsku, Frýdeckomístecku a Opavsku. "Během rána až do poledne hasiči v MS vyjížděli více než 60 krát. Hlavně to bylo kvůli likvidace spadlých nebo nebezpečně visících stromů na drátech nebo na budovách. Jednu čtvrtinu tvoří výjezdy k popadaným a uvolněným střešním krytinám," popisuje mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Energetici povolali do boje s výpadky proudu veškeré pracovní čety a během noci a večera se jim podařilo opravit všechny poruchy kromě dvou na Bruntálsku. Ráno ale vítr opět zesílil a přišly nové výpadky. "Je to jako na houpačce. Zatímco nad ránem už nám chyběly poslední dvě opravy na vysokém napětí na Bruntálsku, zafoukal vítr a počet poruch se zvýšil na VN se zvýšil na 6. Počet rodin odpojených od proudu se zvýšil na 3 tisíce. Teď je to zase naopak," potvrzuje mluvčí skupiny ČEZ Vladislav Sobol.

Pokud u vás nejde proud, volejte bezplatnou linku skupiny ČEZ 800 850 860. Poruchu můžete oznámit také na webu bezstavy.cz. 
Ukliďme Bašku!

18.04. 09:00
Celý MS kraj, Hospoda U Studny, Baška

ZRUŠENO!!! THE BACKWARDS / koncert Beatles revival kapely

22.04. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Na kole do Gruzie a zpět 7000 km /cestovatelský stand up

13.05. 17:00
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

ALMAX WORK-Holding, družstvo, Plzeňský kraj

od 14 600 Kč/měsíc

Detail

NATALI Invest s.r.o. - Praha-východ

od 14 800 Kč/měsíc

Detail

Golden Agency s.r.o. - pracoviště

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků