Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V MS kraji je kvůli podezření na koronavir v karanténě 25 lidí. VŠB i OU zrušily čínským studentům výuku

V Moravskoslezském kraji je aktuálně v karanténě kvůli podezření na koronavirus 25 lidí, u kterých byla zjištěna cestovatelská anamnéza. Všechny vyšetřené vzorky byly negativní. U některých lidí byla ale zjištěna prasečí chřipka. Vysoká škola báňská musela izolovat 4 čínské studenty a na další tři studenty čeká i Ostravská univerzita. I ti skončí v karanténě.

V Moravskoslezském kraji se od propuknutí epidemie způsobené koronavirem provádělo šetření u 25 lidí z Ostravska, Opavska a Frýdeckomístecka. Všichni byli nedávno v zemi, kde se vyskytuje koronavirus. Čtyři vzorky byly vyšetřeny s negativním výsledkem u ostatním se většinou potvrdila prasečí chřipka. Několik pacientů skončilo na infekčních odděleních nemocnic v Opavě, Ostravě a Havířově. "U těch, kteří jeli do zdravotnických zařízení, byly i nějaké respirační potíže. Většinou nám to ale klinika nahrávala na chřipku a to se také po vyšetření potvrdilo," vysvětluje ředitelka Krajské hygienické stanice Ostrava.

Vysoká škola báňská kvůli epidemii zrušila výuku pro čínské studenty do 31. března. Čtyři už jsou ale v Ostravě a byli izolováni v nepoužívaných kolejích v centru Ostravy. "Připravili ty koleje za 24 hodin. Vybavili je, schválili jsme jim provozní řád, jsou tam veškerá a opatření my ten režim obden kontrolujeme. Musím říct, že je to zabezpečeno na sto procent," dodává ředitelka.

Pro zrušení výuky v rámci programu Erasmus pro čínské studenty se nově rozhodla i Ostravská univerzita. Krajská hygienická stanice řeší denně desítky telefonátů. Už kvůli tomu vyčlenili dvě kanceláře, ve kterých hygienici odpovídají na dotazy. K dispozici jsou v pracovních dnech od 7,30 - 15,00 hodin na číslech 595 138 118 a 119.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy