Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pacient může mít i 300 kilogramů. MS kraj nakoupil speciální sanitky

Následující zpráva potěší jistě každého. Moravskoslezský kraj získal 15 nových sanitek a svou výbavou patří k nejmodernějším a nejlépe vybaveným regionům z celé země. Mezi sanitkami jsou i speciály pro obézní lidi nebo pacienty nakažené vysoce infekčními nemocemi.

Tak to jsou ony. 15 nových sanitek, které budou sloužit po celém MS kraji. Vybrány byly tři různé typy podle toho, kde budou sloužit. V horských oblastech je potřeba menší vozy s náhonem na všechna 4 kola, zatímco po městě mohou jezdit větší sanitky. Zakoupeny byly i dva vozy rendez-vous, které nemohou převážen pacienty. "Obměna představuje 15 aut. Z těch je 10 klasických vozů určených jak pro lékařské, tak nezdravotnické posádky," vysvětluje ředitel ZZS MS kraje Roman Gřegoř.

Mezi sanitkami jsou i dva speciální vozy. Jeden je určen pro přepravu rozměrově významných osob a druhý je aktuální zejména v dnešní době. Jde o vůz pro přepravu pacientů s infekčními nemocemi. "Pokud bychom měli pacienta, který by se vrátil z exotické země a splňoval určitá kritéria, tak víme, že díky sanitce v kombinaci z bioboxem jsme schopni tohoto pacienta bezpečně transportovat do cílového zařízení," popisuje záchranář Petr Jaššo.

Největší sumu peněz na nové sanitky poskytl MS kraj. Jde celkem o 37 milionů 500 tisíc korun. Další finance poskytlo ministerstvo zdravotnictví, záchranná služba a Fond zábrany škod. "Je to jedno z nejlépe vybavených pracovišť v České republice," potvrzuje hejtman MS kraje Ivo Vondrák.

Jedno vozidlo rendez -vous bude také sloužit v Orlové, kde byla v nemocnici zrušena akutní lůžková péče. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy