Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V MS kraji zase pořádně foukalo. Škody jsou tentokrát malé

V Moravskoslezském kraji opět pořádně foukalo a tentokrát se přidal i hustý déšť. Hasiči tak měli plné ruce práce. Především kvůli stromům a větvím na vozovkách. Nejvíce postižené jsou horské oblasti Beskyd a Jeseníků.

Na extrémní počasí už si asi musíme začít zvykat. Od včerejší noci přes území našeho kraje přecházel silný vítr, který navíc doprovázel déšť. Netrvalo dlouho a na tísňové lince se ozvaly první telefonáty. V drtivé většině případů šlo o stromy a větve, které nějakým způsobem ohrožovaly provoz na silnicích nebo bezpečnost. "Byli jsme povoláni na strom, který byl v půlce zlomený a hrozilo, že spadne na dětské hřiště. My jsme ho museli přivázat a vyvrátit tak, aby spadl a nezavěsil se na další stromy. To se povedlo," popisuje velitel zásahu HZS MS kraje Petr Teslík.

V Návsí u Jablunkova byli hasiči přivoláni k uvolněným plechům na střeše kostela. Na mnoha místech nešla elektřina. Ještě ráno bylo 6 poruch na vysokém napětí. I v těchto případech šlo o vedení přerušené větvemi a stromy. "Hasiči vyjížděli k více než stovce událostí, které se týkaly silného větru. Opět to bylo k spadlým a nebezpečně nakloněným stromům," potvrzuje mluvčí HZS Petr Kůdela.

Počasí se ale už dopoledne udobřilo a počet výjezdů rychle klesal. Dobrou zprávou je, že se tentokrát obešly všechny tyto události bez zranění a velkých materiálních škod. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy