Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V MS kraji zase pořádně foukalo. Škody jsou tentokrát malé

V Moravskoslezském kraji opět pořádně foukalo a tentokrát se přidal i hustý déšť. Hasiči tak měli plné ruce práce. Především kvůli stromům a větvím na vozovkách. Nejvíce postižené jsou horské oblasti Beskyd a Jeseníků.

Na extrémní počasí už si asi musíme začít zvykat. Od včerejší noci přes území našeho kraje přecházel silný vítr, který navíc doprovázel déšť. Netrvalo dlouho a na tísňové lince se ozvaly první telefonáty. V drtivé většině případů šlo o stromy a větve, které nějakým způsobem ohrožovaly provoz na silnicích nebo bezpečnost. "Byli jsme povoláni na strom, který byl v půlce zlomený a hrozilo, že spadne na dětské hřiště. My jsme ho museli přivázat a vyvrátit tak, aby spadl a nezavěsil se na další stromy. To se povedlo," popisuje velitel zásahu HZS MS kraje Petr Teslík.

V Návsí u Jablunkova byli hasiči přivoláni k uvolněným plechům na střeše kostela. Na mnoha místech nešla elektřina. Ještě ráno bylo 6 poruch na vysokém napětí. I v těchto případech šlo o vedení přerušené větvemi a stromy. "Hasiči vyjížděli k více než stovce událostí, které se týkaly silného větru. Opět to bylo k spadlým a nebezpečně nakloněným stromům," potvrzuje mluvčí HZS Petr Kůdela.

Počasí se ale už dopoledne udobřilo a počet výjezdů rychle klesal. Dobrou zprávou je, že se tentokrát obešly všechny tyto události bez zranění a velkých materiálních škod. 
SHF Hudební výlety: Stadlerovo klarinetové kvarteto

Zítra
Celý MS kraj, Kostel Božího těla, Jablunkov

Vítání svátků jara v Bašce

04.04. 09:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Ing. Tomáš Kuča - pracoviště Frenštát p.R.

od 17 000 Kč/měsíc

Detail

EBM TZB, s.r.o

od 22 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

V.I.N.& Familie s.r.o. - okres Pardubice

od 16 100 do 16 250 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků