Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravu doslova terorizuje 13letý chlapec. Policie po něm vyhlásila pátrání

  • Ostrava,

Policisté z celého kraje pátrají po 13letém zločinci Petru Ščukovi z Ostravy. Tento školák neustále utíká z dětského domova a na útěku je schopný asi všeho. Naposledy pobodal a oloupil v Ostravě ženu. Loupeží má na krku ale více.

Jak už z našeho zpravodajství víte, 13letý Petr Ščuka je velmi nebezpečný. Poprvé loupil už na podzim, pak na zastávce MHD zmlátil o okradl chlapce, následovala loupež na Dubině, kdy strhl ženě náušnice a jeho agresivita vygradovala 19. února, kdy kvůli mobilu pobodal ženu. I když byl pokaždé policií dopaden, brzy byl zase na ulici. Žije totiž v dětském domově se školou v Těrlicku odkud uteče, kdy chce. Za zločiny nemůže být potrestán."Obecně lze říct, že dítě mladší 15ti let není trestně odpovědné. Pokud se však takové dítě dopustí činu jinak trestného, lze uložit některé z opatření, které zákon o soudnictví ve věcech mládeže připouští," popisuje soudce Okresního soudu Ostrava Dalibor Zecha.

Policie ho dopadne, vyslechne a pak ho musí pouze odvézt zpět do dětského domova. Nic jiného dělat nemůže. “Dětský domov jsme na tuto skutečnost opakovaně upozorňovali. Všechno je to zadokumentované. V kompetenci policie ale není, aby tato osoba byla umístěna do nějakého zařízení s těžším režimem,” krčí rameny zástupce ředitele PČR Ostrava Antonín Řezníček.

Kromě soudu, který zatím nerozhodl, může nezletilého zločince poslat do přísnějšího ústavu i vedení dětského domova, odkud utíká. “Můžu vás ubezpečit, že všichni zúčastnění dělají všechno proto, aby to šlo co nejrychleji, protože si všichni uvědomují, že to není žádná sranda,” uvádí ředitel Dětského diagnostického ústavu Bohumín Patrik Ohnheiser.

Důvod, proč se zatím nepodařilo 13letého lupiče izolovat v přísnějším ústavu je jednoduchý, v naší zemi jsou pouze dva a v ani jednom není volná postel. Pokud máte jakékoliv informace o hledaném Petr Ščukovi, volejte policejní linku 158.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy