Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lékárnice z Ludgeřovic půjde do vězení. Léky na hubnutí byly pouze na předpis

Krajský soud v Ostravě vynesl verdikt nad lékárnicí z Ludgeřovic na Opavsku, která podle obžaloby prodávala léky na hubnutí aniž by vyžadovala recept od lékaře. Lék ale obsahuje návykovou látku a tak je recept podmínkou. Ve vězení by měla strávit 8 let.

Lék Adipex Retard je na hubnutí. Mezi lidmi, kteří bojují s obezitou, je velmi populární a říká se mu kvůli vzhledu zlatá vejce. Obsahuje látku, která způsobuje, že pacient nemá hlad, ale bohužel má i vedlejší účinky. Například na něj může vzniknou při dlouhodobém užívání závislost a je potřeba, aby na léčbu dohlížel lékař. Proto se vydává pouze na předpis. Jenže lékárnice z Ludgeřovic se rozhodla, že ho bude prodávat volně. Trvalo více než tři roky, než si velkého odběru Adipexu všimla kontrola.  "Vydávala bez jakéhokoliv předpisu tyto léky v množství až 100 balení za měsíc polsky mluvícím občanům," popisuje žalobu státní zástupce David Bartoš.

Následovalo vyšetřování, které trvalo další tři roky a na konci celého příběhu je rozsudek Krajského soudu v Ostravě. Trest je stejný, jako kdyby prodala poměrně velké množství drog. "Obžalovaná byla shledána vinnou z nedovolené výroby, šíření a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy a byl jí uložen nepodmíněný trest v délce trvání 8 let. Zároveň ji byl uložen zákaz činnosti po dobu 4 let," tlumočí verdikt soudu Klára Krystynová.

Lékárnice se ke všemu přiznala. Prý nedomyslela závažnost svého jednání. "Hluboce svého jednání lituji. Ohrozila jsem svou rodinu, kolegyně a provoz lékárny," řekla před soudem obžalovaná lékárnice. 

Trest je na spodní hranici sazby, která je 8 - 12 let. Lékárnice si ponechala lhůtu na rozmyšlenou, zda trest přijme. V této právní kvalifikaci ale nižší trest být ani nemůže. 
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

S.F.C. Rekonstrukce a Montáže, s.r.o. - Praha-východ

od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Igor Khomenko - Zámek Karlštejn

od 15 600 do 16 500 Kč/měsíc

Detail

DOSON AZS s.r.o. - Moravská Třebová (Lanškrounská)

od 91 do 107 Kč/hod.

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků