Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

13letý lupič už má místo v ústavu jisté. Nejprve ho ale musí policie znovu chytit

Včera jsme vás informovali o pátrání po 13letém lupiči z Ostravy, který spáchal několik brutálních loupeží. I když měl být dávno v ústavu pro nezletilé zločince, kvůli nedostatku místa žil v Dětském domě se školou v Těrlicku, odkud neustále utíkal. Po naší reportáži se najednou ještě včera odpoledne jedno místo našlo ve výchovném ústavu Polance - Janové. Policie ale školáka musí nejprve znovu dopadnout.

Policií hledaný 13letý Petr Ščuka si na facebooku říká Bengoro, což znamená zlý nebo ďábelský. Vzhledem k jeho činům, je to poměrně přesná charakteristika. Za necelé dva měsíce spáchal v Ostravě 3 loupeže a při té poslední dokonce pobodal ženu. Jak je to možné? Úplně jednoduše. Výchovné ústavy pro nezletilé zločince jsou v celé zemi pouze dva a ty jsou plné. Proto tento nebezpečný a agresivní chlapec žije v dětském domově, odkud utíká. V Ostravě - Mariánských Horách kvůli němu dokonce policie zesílila hlídky.

V pondělí po odvysílání už naší čtvrté reportáže o tomto mladistvém zločinci se najednou probudilo ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, pod které výchovné ústavy patří a místo v tzv. pasťáku najednou bylo. „Ministerstvo školství na situaci okamžitě reagovalo a i přes naplněné kapacity příslušných výchovných ústavů místo zajistilo, a to ve výchovném ústavu Ostrava – Hrabůvka, pracoviště Janová ," uvádí mluvčí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Aneta Lednová.

Připomenu, že první loupež spáchal Petr Ščuka v říjnu loňského roku a od té doby už utekl z dětského domova mnohokrát. S útěky je ale zřejmě konec. Ústav v Janové nemá sice mříže, ale okna se otevírat vůbec nedají, všude jsou vysoké zdi a spousta kamer. 

Ščuka je ale už od 21. února na útěku. Oblíbeným místům, jako jsou například Mariánské Hory v Ostravě, kde už spáchal tři loupeže, se asi zatím vyhýbá. Pokud můžete podat policii informace o jeho pohybu, volejte linku 158. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy