Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

13letý lupič z Ostravy se schovával v posteli. Policisty ale neobelstil

Včera odpoledne ukončili policisté kauzu 13letého lupiče z Ostravy. Jak z našeho zpravodajství víte, jde o chlapce, který neustále utíkal z dětského domova a na útěku pak páchal loupeže. Po zveřejnění tohoto případu, se pro něj zázračně rychle našlo místo ve výchovném ústavu s přísnějším režimem. V úterý jej policisté dopadli. Ukrýval se v ostravském bytě pod peřinami v posteli.

Fotografie 13letého lupiče, která se 21. února objevila v policejním pátrání rychle obletěla média po celé zemi. Tento školák spáchal od začátku roku v Ostravě tři loupeže. Trestnou činnost páchal delší dobu a tak mu byla už v roce 2018 nařízena ústavní výchova. Jenže ústavy jsou plné a tak žil v dětském domově se školou v Těrlicku, odkud utekl, kdy se mu zachtělo. Vygradovalo to loupeží, kdy pod vlivem drog pobodal a okradl na ulici v Ostravě ženu. Poté, co o případu informovala média, našlo se najednou zázračně místo v ústavu pro mládež s extrémními poruchami chování v Janové. "Ministerstvo školství na situaci okamžitě reagovalo a přes naplněné kapacity příslušných výchovných ústavů místo zajistilo," pochlubila se mluvčí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Aneta Lednová.

Jenže když už bylo konečně místo, nebyl zase k dispozici mladistvý delikvent. Ten totiž dva dny po loupeži utekl a nebyl k nalezení. Policisté ho dopadli po 5 dnech. Schovával se u příbuzných v Ostravě. Byl nalezen v úložném prostoru postele, na které navíc seděli nájemníci bytu. "Policisté obvodního oddělení Mariánské Hory včera na základě poznatků našli nezletilého hledaného mladíka v bytě v Ostravě - Přívozu. Byl skrytý v gauči," potvrzuje mluvčí policie Eva Michalíková.  

Ministerstvo řeší nedostatek míst v diagnostických ústavech dlouhodobě a vyřešeno to stále není. Neuvolnilo se totiž ani místo ani v Janové. Pouze se obsadila postel, kterou musí ústav rezervovat pro své chovance, kteří jsou momentálně ve výkonu trestu.
Ukliďme Bašku!

18.04. 09:00
Celý MS kraj, Hospoda U Studny, Baška

ZRUŠENO!!! THE BACKWARDS / koncert Beatles revival kapely

22.04. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Daniel Pobořil - Pracoviště - Olomoucká, Prostějov (Kaufland)

od 35 000 Kč/měsíc

Detail

DKNL STAVBY A DEMOLICE s.r.o. - okres Pardubice

od 16 100 do 17 000 Kč/měsíc

Detail

FORDEX s.r.o. - Praha-východ

od 14 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků