Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Projekt POKOS míří do naších škol. O obraně státu prezentovali vojáci v Bohumíně

V rámci projektu Příprava občanů k obraně státu realizuje Ministerstvo obrany podpůrné aktivity na základních školách. Děti se tak dozvídají přímo od vojáků, jak funguje naše armáda, a také si vyzkouší řadu věcí v praxi. Jedna taková akce proběhla i na ZŠ v Bohumíně.

Tělocvična Základní školy Dr. Edvarda Beneše v Bohumíně se na jedno dopoledne proměnila ve vojenský tábor. Vojáci zde v rámci projektu POKOS, tedy Přípravy občanů k obraně státu, žákům prezentovali a ukázali vše podstatné, co souvisí s naší armádou.

“Žákům jsme odprezentovali stav armády, bavili jsme se o krizových situacích, o zapojení ČR do mezinárodních organizací a nyní jsme děti rozdělili na čtyři stanoviště, kde si vyzkouší ochrannou masku, seznámí se s výstrojí armády, kolega má ukázky o poskytování první pomoci a další stanoviště je střelba na simulátoru, ”uvedl mluvčí Krajského vojenského velitelství Ostrava Martin Ogořalek.

Prezentace se účastnil celý druhý stupeň základní školy, tedy více než sto dětí.

Anketa, žáci ZŠ Dr. E. Beneše, Bohumín : 1. “Bylo to zajímavé, naučné a moc mě to bavilo.” 2. “Nejvíce se těším na tu střelbu, to bude super.”

“Děti to v první řadě velmi baví. Vojáci to mají vzorně připravené a je to opravdu zajímavé pro ty děti,” sdělil učitel ZŠ Dr. E. Beneše, Bohumín.

Během tohoto roku proběhnou takovéto prezentace zhruba ve dvaceti základních a středních školách.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy