Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dvě nehody autobusů zaměstnaly hasiče na Novojičínsku, k oběma zamířila i těžká vyprošťovací technika

Sněhová nadílka zkomplikovala v sobotu dopolední provoz autobusů na Novojičínsku. Dvě minuty po půl jedenácté byli vysláni hasiči ze stanice HZS MS kraje v Novém Jičíně spolu s dobrovolnými jednotkami z Kopřivnice a Frenštátu pod Radhoštěm k dopravní nehodě dvou osobních vozidel a autobusu do Lichnova.

"Hasiči po příjezdu na místo události provedli speciálními tyčemi stabilizaci autobusu, který zůstal v příkopu nakloněný na bok, následně z vozu zachránili devět lidí. Dva z cestujících utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. V osobních vozech cestovali pouze řidiči, těm se po kolizi nic nestalo. O vytažení automobilů se postaraly soukromé odtahové služby, k bezpečnému vytažení autobusu si velitel zásahu po konzultaci s dopravcem povolal techniku ze stanice HZS MS kraje Ostrava - Zábřeh. Odtud byl na místo vyslán vyprošťovací speciál Bison a s ním rovněž těžkotonážní jeřáb Demag. Krátce před čtrnáctou hodinou byl autobus vytažen, komunikace uvolněna a uklizena," uvedl mluvčí HZS MS kraje Jakub Kozák.

Souběžně se zásahem v Lichnově řešili nehodu autobusu hasiči rovněž v Trojanovicích. Tam byli vysláni tři minuty po jedenácté hodině, autobus zůstal mimo komunikaci nakloněný na pravý bok.

"Operační středisko k nehodě vyslalo druhé družstvo hasičů ze stanice HZS MS kraje v Novém Jičíně a spolu s nimi dobrovolnou jednotku města Frenštát pod Radhoštěm. Hasiči po příjezdu zajistili autobus proti samovolnému pohybu ukotvením k zásahovému automobilu, následně z vozu pomohli ven jeho řidiči. Ten vyvázl bez zranění. Poté jednotky vyčkaly na místě na těžkou vyprošťovací techniku, která dorazila z předchozího zásahu v Lichnově," sdělil Kozák.

Autobus byl vytažen zpět na komunikaci společnou činností vyprošťovacího speciálu Bison a jeřábu Demag. Zásah byl ukončen třicet minut po čtrnácté hodině.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků