Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Domácí porod trval deset minut. Záchranáři museli odrodit chlapečka mimo porodnici, převézt maminku by už nestihli

Akutní transport rodičky v Ostravě se dnes, 3. března ráno, změnil v porod mimo zdravotnické zařízení. Záchranáři přijali po šesté hodině výzvu k zásahu u ženy s příznaky blížícího se porodu a na udanou adresu vyjel standardně tým rychlé zdravotnické pomoci. O obvyklou přepravu se zdravotnickým dohledem do porodnice však tentokrát nešlo.

"Přestože posádka dorazila k ženě již za šest minut od nahlášení, porod dítěte byl v běhu natolik, že situace vylučovala okamžitý transport. Záchranáři proto zahájili vedení porodu doma a na místo přivolali i lékařskou posádku. Přestože mělo dítě přijít na svět až zhruba za dva týdny, byl průběh porodu bezproblémový a velmi rychlý – chlapeček spatřil světlo světa během deseti minut. Týmy ZZS se postaraly o základní ošetření dítěte i jeho maminky a poté je oba připravily do jedné z ostravských porodnic.
Posádky ZZS MSK každoročně vyjíždějí ke stovkám rodiček, samotný porod mimo zdravotnické zařízení však realizují pouze výjimečně," uvádí k případu mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

Ilustrační foto

text: ZZS MSK

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků