Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hokejové Vítkovice se zachránily v extralize. Juniory z Karlových Varů rozstřílely 8:2

Sportovním fanouškům z našeho regionu jistě spadl kámen ze srdce. Hokejisté Vítkovic rozstříleli Karlovy Vary 8:2 a definitivně se tak zachránili v nejvyšší soutěžil. Poslední domácí zápas ale devalvoval přístup soupeře, který do Ostravy poslal juniory.

Závěr sezóny byl pro Vítkovice velmi vyostřený a poslední domácí zápas proti Karlovým Varům byl klíčový. Hráči věděli, že vítězství znamená jistotu setrvání v extralize. Už chvíli před zápasem se ale ukázalo, že zápas by měl být jednoznačnou záležitostí. Soupiska totiž obsahovala jména 14 juniorů, z nichž 10 hrálo nejvyšší soutěž poprvé. Vítkovice ale nic nepodcenily a pěkně si zastřílely. 16letý gólman Varů Hamrla po 4 gólu střídal, ale jeho nástupce si nevedl o moc lépe. Utkání skončilo 8:2. "Na Vary jsme se připravovali. Přijely v takové sestavě v jaké přijely a my máme 3 body, jsme zachráněni a to je důležité," hodnotil zápas Jan Výtisk a Tomáš Kubalík ho doplnil: "Dobře jsme nastoupili. Povedlo se nám to. Extraliga zůstává ve Vítkovicích, což je nejdůležitější a jsme rádi." 

Trenér Varů Pešout vysvětlil, že juniorku nasadil, aby si áčko odpočinulo, protože ho čekají boje v předkole play-off. Poslední zápas základní části sehrají Vítkovice v pátek v Hradci Králové. "Chceme ho vyhrát. Nemůžeme ho odklouzat. Připravíme se a uděláme maximum," slibuje Kubalík. 

Po výhře nad Karlovými Vary se Vítkovice v tabulce posunuly na 11. místo a v extralize budou hrát i příští rok. Nejvyšší soutěž hrají nepřetržitě od roku 1987. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků