Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Potulný muzikant z Orlové pomstil rozkopnutý xylofon. Důchodce bohužel na následky pádu zemřel

Bezdomovec z Orlové může skončit ve vězení až na 10 let. Žduchnul totiž muže, který mu kopl do xylofonu tak nešťastně, že upadl a následkům poranění hlavy podlehl.

47letý bezdomovec z Orlové se živil hraním na xylofon na ulici. Předloni hrál na svém oblíbené místě poblíž nákupního centra u knihovny. To se nelíbilo důchodci, který mu už dříve nadával, že smrdí a tentokrát nezůstalo jen u nadávek. 76letý senior mu kopl mu do xylofonu a šel dále. Bezdomovec se za ním hned rozběhl. "Vědom si jeho pokročilého věku ho razantně strčil do zad. Následkem čehož ztratil muž rovnováhu a nekontrolovatelně s rotací celého těla upadl na záda a prudce se uhodil levou týlní částí hlavy o betonový chodník," uvedl žalobce Vít Legerský.

U zraněného seniora byly velmi rychle svědci, kteří ho dali do stabilizované polohy a zavolali záchranku. I přes rychlou pomoc, ale po několika dnech zemřel v nemocnici na otok mozku. "Mrzí mě co se stalo, že ten pán umřel. Chtěl jsem jen, ať se zastaví a vysvětli mi, proč to udělal," hájil se u soudu bezdomovec. 

Obžalovaný bude usilovat zproštění obžaloby. U soudu tvrdil, že to byla v podstatě nešťastná náhoda a že senior zakopl o svou nohu, když se chtěl otočit. "Neměl v úmyslu v žádném případě poškozeného napadnout. Chtěl pouze získat jeho pozornost," potvrzuje obhájkyně Pavla Havránková. 

Za ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí obžalovanému 10 let vězení. Je ve vazbě, protože krátce po činu odjel do Itálie, kde hrál na ulici na xylofon. Po roce ho zatkla tamní policie. 
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Palivový kombinát Ústí, státní podnik [1]

od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Security Morava, s.r.o. - pracoviště Studénka

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

TISANA SE - Hlavenec

od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků