Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Potulný muzikant z Orlové pomstil rozkopnutý xylofon. Důchodce bohužel na následky pádu zemřel

Bezdomovec z Orlové může skončit ve vězení až na 10 let. Žduchnul totiž muže, který mu kopl do xylofonu tak nešťastně, že upadl a následkům poranění hlavy podlehl.

47letý bezdomovec z Orlové se živil hraním na xylofon na ulici. Předloni hrál na svém oblíbené místě poblíž nákupního centra u knihovny. To se nelíbilo důchodci, který mu už dříve nadával, že smrdí a tentokrát nezůstalo jen u nadávek. 76letý senior mu kopl mu do xylofonu a šel dále. Bezdomovec se za ním hned rozběhl. "Vědom si jeho pokročilého věku ho razantně strčil do zad. Následkem čehož ztratil muž rovnováhu a nekontrolovatelně s rotací celého těla upadl na záda a prudce se uhodil levou týlní částí hlavy o betonový chodník," uvedl žalobce Vít Legerský.

U zraněného seniora byly velmi rychle svědci, kteří ho dali do stabilizované polohy a zavolali záchranku. I přes rychlou pomoc, ale po několika dnech zemřel v nemocnici na otok mozku. "Mrzí mě co se stalo, že ten pán umřel. Chtěl jsem jen, ať se zastaví a vysvětli mi, proč to udělal," hájil se u soudu bezdomovec. 

Obžalovaný bude usilovat zproštění obžaloby. U soudu tvrdil, že to byla v podstatě nešťastná náhoda a že senior zakopl o svou nohu, když se chtěl otočit. "Neměl v úmyslu v žádném případě poškozeného napadnout. Chtěl pouze získat jeho pozornost," potvrzuje obhájkyně Pavla Havránková. 

Za ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí obžalovanému 10 let vězení. Je ve vazbě, protože krátce po činu odjel do Itálie, kde hrál na ulici na xylofon. Po roce ho zatkla tamní policie. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků