Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hejtman MS kraje Ivo Vondrák: chraňte sebe i okolí a ochranné roušky noste všude

Každým dnem se zpřísňují opatření v boji proti šíření pandemie. Hejtman Ivo Vondrák dnes doporučil občanům, aby nosili ochranné roušky úplně všude. Samozřejmostí by měly být v prostředcích hromadné dopravy, v obchodech i v práci. Jedině zodpovědným nošením roušek se může pandemie zpomalit.

Nošení roušek přes ústa i nos se každým dnem stává běžnější věcí a s přibývajícím počtem nakažených koronavirem si lidé více uvědomují hrozící nebezpečí. Po počátečním ostychu už v úterý značně přibylo v ulicích měst lidí s ochrannými pomůckami. Někteří měli roušky kupované, ale mnoho lidí si roušky vyrobilo i podle nejrůznějších návodů doma. Lidé ale používají i šátky nebo šály. Hejtman Ivo Vondrák dokonce občany kraje k nošení roušek přímo vyzval. Poté co bude roušek dostatek, chce jejich nošení dát lidem za povinnost. "Chtěl bych apelovat a vyzvat všechny občany MS kraje, aby roušky nosili a to všude. Nikoliv jen v MHD. Je to jediná možnost, jak se můžeme ochránit. Je možné používat i improvizované roušky," řekl.

Stát v distribuci roušek selhal a tak se MS kraji snaží sehnat tuto ochranu kde se dá. První zásilka už dorazila a byla i rozdělena. Určena je pro zdravotníky a pracovníky sociálních služeb. "MS kraj během neděle rozdělil z vlastních zdrojů, které nakoupil, mezi poskytovatele sociálních služeb, 23 tisíc ochranných roušek," potvrzuje náměstek hejtmana Jiří Navrátil. "Zítra by mělo v Praze přistát letadlo s dalšími 165 tisíci rouškami a 10 tisíci respirátory a objednáváme další roušky v objemu 500 tisíc," doplňuje hejtman.

Krajský úřad má k dispozici nyní prvních bezmála 4000 litrů dezinfekce na ruce, kterou pro něj vyrobili pracovníci Vysoké školy báňské.  Dezinfekce bude směřovat mezi pacienty krajských nemocnic a do zařízení poskytujících sociální služby. "Chtěl bych Vysoké škole báňské poděkovat, že se nabídla.  Stále platí, a teď více než kdy jindy, v nouzi poznáš přítele," uvedl Ivo Vondrák.

Hejtmanství zřídilo na svých internetových stránkách e-maiovou adresu: podpora @msk.cz, kde se mohou hlásit všichni, kdo šijí roušky a kraj se pak postará o jejich distribuci. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků