Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Konečně jsou tady! MS kraj má další respirátory od hasičů, dostanou je hlavně praktičtí lékaři a zubaři

Dnes přinášíme dobré zprávy. Do Moravskoslezského kraje dorazily respirátory a také roušky. Poděkování za respirátory patří hasičům z našeho kraje, kteří se jich vzdali, aby mohli být ochráněni praktičtí lékaři a zubaři. Roušky poslalo ministerstvo zdravotnictví a dostanou je přednostně pracovníci terénní zdravotnické služby.

Hejtman Ivo Vondrák právě přebírá ochranné respirátory od ředitele Hasičského záchranného sboru  Moravskoslezského kraje Vladimír Vlčka. Jde o respirátory druhé třídy a poslouží především praktickým lékařům, kteří jsou v první linii při záchytu nemocných osob.  "Za mnou vidíte dodávku hasičů MS kraje, kteří nám dokázali zajistit nákup 10 tisíc respirátorů FFP2, což jsou respirátory plně použitelné pro naše zdravotníky. Nyní je budeme přednostně distribuovat mezi naše praktiky," upřesňuje hejtman Ivo Vondrák. Kraj také dostal z ministerstva zdravotnictví 4500 roušek. Ty by měli dostat zdravotníci, kteří pracují v terénu a nebo třeba řidiči sanitek.

Respirátorů se ve prospěch zdravotníků vzdali moravskoslezští hasiči a je jich tolik, že by měly pokrýt veškeré potřeby zdravotníků primární péče. "Celý ten stav se dostal do kritické situace. Hlavně se to týká praktických a odborných lékařů, protože bylo anoncováno zavírání jejich ordinací, což by vedlo k mnohem komplikovanější identifikaci lidí, kteří jsou nakaženi. Společným úsilím se podařilo zajistit těch 10 tisíc respirátorů," uvádí ředitel HZS MS kraje Vladimír Vlček.

Zásilku respirátorů a roušek zaměstnanci rozvezou do krajských nemocnic v Havířově, Karviné, Frýdku- Místku, Opavě, Krnově a v Bílovci. Tam je připraven harmonogram výdeje. O připravené zásilce budou všichni informováni e-mailem nebo telefonicky. Ředitel krajského úřadu Tomáš Kotyza žádá, aby objednavatelé na výdejová místa přijeli, až po potvrzení, že je jejich ‚balík‘ připraven a zabránili tak shlukování lidí. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků