Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Respirátory z Číny dorazily do MS kraje. Dostanou je praktičtí lékaři, ambulantní specialisté a zubaři

Do Moravskoslezského kraje dnes dorazila dodávka 52 302 respirátorů FFP2, které včera přiletěly do Česka z Číny. Dodávka tohoto zdravotnického materiálu je určena pro primární zdravotnickou péči, to znamená praktické lékaře, ambulantní specialisty a stomatology.

Z ostravské fakultní nemocnice, kde jsou v tuto chvíli tyto respirátory uskladněny, budou během dneška rozvezeny na jednotlivá výdejová místa, tedy do krajských nemocnic v Havířově, Karviné, Frýdku-Místku, Opavě, Krnově, v Bílovci a na krajský úřad v Ostravě.

„Uspokojíme tak objednávky zdravotníků z minulého týdne, z prvního kola objednávek. Budou distribuovány respirátory FFP2. FFP3 budou už jen a pouze pro zdravotníky v exponovaných místech s vysokou mírou pravděpodobnosti nákazy. V následujících dnech očekáváme zásilku dalších ochranných pomůcek z Číny, a ty už budeme distribuovat podle nových objednávek. Upozorňuji, že objednávkový systém pro následující týden se uzavře dnes ve 20 hodin,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. 

Distribuce mezi jednotlivé objednavatele bude organizována stejně jako minulý týden. „Zásilka bude rozvezena na jednotlivá výdejová místa. Tam je určená kontaktní osoba a připraven harmonogram výdeje. O tom, že je zásilka připravená, budou všichni objednavatelé informováni e-mailem nebo telefonicky. Žádám všechny, aby na výdejová místa přijeli, až po potvrzení, že je jejich ‚balík‘ připraven v daném termínu a zabránili tak shlukování lidí,“ vyzývá hejtman Ivo Vondrák.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

VAŠE ZUBNÍ CENTRUM s.r.o. - UL, provozovna

od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Středisko volného času, ANIMO, Žamberk

od 21 200 do 31 200 Kč/měsíc

Detail

Traťová strojní společnost, a.s.- pracoviště Hulín

od 40 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků