Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letadla z Číny přistávají v Mošnově. Celníci je bleskově přebírají

Na letišti Leoše Janáčka Ostrava začala ve středu přistávat letadla s ochrannými pomůckami z Číny. Na zásilku byli perfektně připraveni celníci, takže byla bleskově připravena k dalšímu transportu. V následujících dnech by tato letadla měla přilétat pravidelně.

Na začátku února jsme vás informovali o přerušení letecké nákladní linky z čínského města Urumči, kterou provozuje uzbecká letecká společnost. Důvodem přerušení spojení byla epidemie koronaviru, která tehdy řádila hlavně v Číně. Nyní ale Uzbeci spojení znovu rozlétali, aby se do naší země dostaly ochranné pomůcky. První letadlo z Urumči přiletělo ve středu. Letiště kvůli tomu zpřísnilo opatření. "Naši zaměstnanci jsou vybaveni respirátory a rouškami. Posádky, které provádějí let z Číny jsou také vybaveni respirátory a mají dokonce i celé komplexní oblečení," popisuje ředitel Letiště Leoše Janáčka Ostrava Jaromír Radkovský.

Při vykládání zdravotnického materiálu z letadla jsou samozřejmě celníci, i když je podle zákona toto zboží osvobozeno od cla. "Celkem 1 160 kartonů o celkové váze 17 640 kg a 633 kartonů textilních roušek o celkové váze 5 850 kg přistálo na ostravském letišti. Celní úřad pro Moravskoslezský kraj připravil veškeré podmínky pro bezproblémové celní projednání této toužebně očekávané zásilky tak, aby nedošlo k žádným zdržným dobám a překážkám," vysvětluje mluvčí celního úřadu MS kraje Pavla Zdobnická. 

Další zásilka zdravotnického materiálu přistane v Mošnově už v pátek. Následovat budou dodávky hned v sobotu a neděli. Celníci jsou připraveni náklad znovu přebrat přednostně ve speciálním zrychleném režimu. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků