Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

21 klientů LDN Radvanice je v karanténě. Testy na Covid-19 měli naštěstí všichni negativní

V Moravskoslezském kraji není novým koronavirem nakažen žádný klient domova pro seniory ani léčebny dlouhodobě nemocných. Tuto dobrou zprávu oznámil v pondělí hejtman našeho kraje Ivo Vondrák. Pacienti LDN v Radvanicích jsou sice v karanténě, ale testy nemoc Covid - 19 nepotvrdily.

Asi každého v minulých dnech vyděsila zpráva, že v Léčebně dlouhodobě nemocných v Ostravě - Radvanicích byla nařízena přísná izolace pro klienty. U několika z nich se totiž projevily příznaky onemocnění Covid - 19. Začalo rozsáhlé testování a hygienici byli v pohotovosti. Nemoc se naštěstí nepotvrdila. "V izolaci je 21 klientů. Jsou ale v izolaci pro jiné respirační onemocnění. Všichni, včetně ošetřujícího lékaře, byli otestováni a jsou Covid negativní," potvrzuje ředitelka KHS v Ostravě Pavla Svrčinová.

V MS kraji prý zatím nebyl zaznamenán žádný případ nemoci v domovech pro seniory ani v léčebnách dlouhodobě nemocných. "Je to dobrá zpráva. Možná to souvisí s tím, co jsme udělali už před 3 týdny. Uzavřeli jsme naše domovy a tyto ústavy pro návštěvy," uvádí hejtman Ivo Vondrák.

V sociálních zařízeních našeho kraje žije 8 a půl tisíce klientů, o které se stará 9 tisíc lidí. Jsou velmi zranitelní a proto je potřeba, aby byli jejich ošetřovatelé dvojnásob zodpovědní. "Chtěli bychom tyto zaměstnance poprosit o maximální hygienu a pokud by to bylo jenom trošku možné, aby se vyhýbali jakémukoliv styku s veřejností. Pokud je to možné, aby např. nakupovali jiní rodinní příslušníci, aby se nepohybovali ve veřejném sektoru a abychom je udrželi zdravé, " vyzývá náměstek hejtmana Jiří Navrátil.

Problémem jsou klienti, kteří se vracejí z nemocnic. Ti by měli být v karanténě odděleně v jiném pavilonu, pokud je to možné, a nebo se zvažují místa např. v uzavřených lázeňských domech. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků