Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Roušky pomáhají šít už i děti v dětských domovech

Za týden chtějí vyrobit 6000 roušek. Ty pak pošlou školkám, ve kterých jsou děti zdravotníků, hasičů a policistů a všude tam, kde to bude potřeba. To si daly za společný cíl v pěti dětských domovech v Moravskoslezském kraji.

Z dětských domovů se kvůli bezpečnostním opatřením staly uzavřené mikrosvěty. Pedagogové z pěti domovů, které zřizuje Moravskoslezský kraj se navíc rozhodli, že se zapojí do šití bavlněných roušek a ruku k dílu přiložily i děti. "Pomáhají po skupinkách, hlavně žehlí látky, špendlí záhyby a hotové roušky balí do tašek. Do práce je nenutíme, kluci a holky pomáhají, jen když chtějí. Někteří mají velkou radost, protože se cítí užiteční,“ řekla ředitelka Dětského domova Loreta ve Fulneku Renata Malinová.

V Loretě šijí v jednom kuse hned 4 pedagogické asistentky. "Kolegyňky jsou velmi šikovné, část roušek už dokonce roznesly do fulneckých lékáren, na policejní stanici nebo do domova důchodců," doplnila ředitelka. Ve všech domovech se teď domluvili a dali si společný cíl, ušít 6000 roušek za týden a dodat je do mateřinek, ve kterých jsou děti členů integorvaného záchranného systému a všude tam, kde bude potřeba.

Zaměstnanci dětských domovů teď mají o to náročnější práci. Kromě nepřetržité péče o děti a organizování volného času pomáhají dětem také s učením. "Upřímně obdivuji všechny, kteří se k tomu všemu ještě navíc pustili do šití roušek. Často se šitím pomáhají i děti, což je skvělé,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství Stanislav Folwarczny.

Šicí stroje jedou naplno v domovech v Havířově-Podlesí, Ostravě-Hrabové, Opavě, Slezské Ostravě a ve Fulneku.
Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

15.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

Vinofol, s.r.o. - pracoviště

od 14 800 Kč/měsíc

Detail

Alliance of Work Agency SE, Plzeňský kraj

od 14 600 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

Léčebné lázně Jáchymov a. s. - 000

od 27 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků