Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sledovanost televize POLAR strmě stoupá. Lidé se stále více zajímají o dění v MS kraji i o koronavirové informace ze svého okolí

Oblíbenost a také sledovanost moravskoslezské regionální televize POLAR dlouhodobě stoupá. Dokládají to statistiky sledovanosti i další ukazatele - z nich lze jednoznačně vyčíst, že lidé v jednom z nejlidnatějších regionů Česka mají stále větší zájem o dění kolem sebe.

Nouzový stav v Česku doslova přilepil většinu obyvatel země k obrazovkám televizí a chytrých zařízení. Lidé svou pozornost výrazně obrátili k městům a obcím, ve kterých žijí. V těchto exponovaných dnech u nich raketově vzrostla poptávka po informacích. Obyvatelé zjišťují, co v této krizi dělat, jaké instituce kontaktovat, kde najít pomoc. 

"Tuto poptávku diváků zaznamenaly i naše zpravodajské štáby v jednotlivých městech. Bylo nám jasné, že musíme využít náš jedinečný fokus na Moravskoslezský kraj a poskytovat divákům v těchto těžkých dnech ještě důkladnější informační servis. Přizpůsobili jsme témata reportáží, upravili programové schéma stanice i náš webový portál polar.cz, kde nabízíme ucelené informace pro všechny obyvatele kraje," popisuje jednatel televize POLAR Jaroslav Korytář.

Televize POLAR je jednou z průkopnických stanicí v Česku, která se začala už v roce 2017 zabývat technologií hybridní televize označovanou zkratkou HbbTV. Díky "Červenému tlačítku POLAR" mají lidé v Moravskoslezském kraji přístup k informačnímu servisu, desetitisícům reportáží i ke svým oblíbeným pořadům. Bonusem je pak přehledná metrika a televize tak dokáže lépe reagovat na potřeby diváků.

"Zájem našich diváků dokážeme - na rozdíl od klasických peoplemeterů - hromadně a průkazně měřit. Během koronavirových dnů jsme zaznamenali +40% nárůst sledovanosti," vysvětluje výkonný ředitel Petr Panáč.

Nárůst návštěvnosti zaznamenává i nejobsáhlejší portál v Moravskoslezském kraji web polar.cz. Především v uplynulých dnech se potvrzuje jeho výrazná role u obyvatel regionu. Je pro ně stále důležitějším rozcestníkem při hledání informací z přímého okolí. 

"Čísla návštěvnosti webu POLAR nás samotné neustále překvapují. V posledních týdnech je nárůst enormní. Nejsledovanější článek na webu POLAR má přes 500.000 přečtení a celková návštěvnost vyskočila o +117% . Za měsíc březen tak evidujeme téměř dva miliony návštěv," říká IT manažer Václav Korytář s tím, že velký úspěch zaznamenává i facebooková stránka @televize.polar. "Náš facebookový profil patří mezi nejnavštěvovanější zpravodajské stránky v regionu. Oslovení uživatelů vzrostlo o +35%, náš týdenní dosah příspěvků je teď okolo 2,4 milionu lidí. Aktuálně jsme přesáhli také hranici 50.000 sledujících, to je silné číslo," dodává Václav Korytář.

POLAR je největší soukromá televizní společnost v Moravskoslezském kraji. Provozuje regionální a městská televizní vysílání, vyrábí propagační a jiné videopořady a také poskytuje internetové služby. Své celodenní vysílání na samostatném kanálu zahájila 5. března 2012. V minulosti POLAR vysílal regionální zpravodajství na kanálech Nova a Prima.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy