Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O nakažené bezdomovce se postarají města. Ubytování se hledá i pro vykázané osoby

Krizový štáb MS kraje uložil velkým městům, aby se postarala o bezdomovce, kteří by se nakazili novým koronavirem. Některá města hledají kapacity ve svých zařízeních, jiná se chtějí domluvit s majiteli ubytoven. Obce řeší také ubytování pro osoby, které byly vykázány kvůli domácímu násilí.

Krizový štáb MS kraje se v pondělí zabýval také bezdomovci. Pokud by se totiž ukázalo, že je mezi nimi nakažený, mohl by být velkou hrozbou. Pohybují se mezi lidmi v centrech měst a často nemají roušku. Štáb rozhodl, že jim případné ubytování zajistí obce s rozšířenou působností. "Je jich 22 v celém kraji. 13 je jich už připraveno poskytnout ubytovací prostory, dvě už na tom pracují a dvě mají dnes krizové štáby, které to budou rozhodovat," potvrzuje hejtman MS kraje IVO Vondrák.

Nejvíce bezdomovců žije v Ostravě. Z přibližně devíti set jich asi polovina žije na ulici. Město by nakažené chtělo izolovat na nějaké ubytovně. "Uvažujeme o tom, že využijeme možnosti některých ubytoven, které jsou Ostravě. Je jich tady 37," vysvětluje náměstek primátora Zbyněk Pražák.

V Karviné pro změnu hledali ve svých zařízeních a našli nevyužívaný objekt, který v minulosti sloužil pro sociální služby. "Máme vytipovaný objekt. Snažíme se ho nyní pro tu danou událost připravit, nicméně věříme, že ho nebudeme potřebovat. Na ulici máme asi 48 bezdomovců," uvádí mluvčí karvinské radnice Lukáš Hudeček.

Kraj se chce postarat také o osoby, které byly vykázány kvůli domácímu násilí. Měly by karanténu trávit na ubytovně, která je připravena i pro osoby, které se vracejí ze zahraničí a nemají kde bydlet. 
Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

15.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

Panasonic Automotive Systems Czech, s.r.o.

od 29 500 do 33 000 Kč/měsíc

Detail

Annabis, s.r.o. - pracoviště

od 17 000 Kč/měsíc

Detail

ELDORADO TRAVEL s.r.o. - pracoviště Jablunkov

od 8 000 do 12 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků