Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V MS kraji začíná fungovat chytrá karanténa. Hygienikům s ní pomohou medici

V pátek začal v MS kraji fungovat chytrá karanténa. Hygienikům s ní pomohou vojenští medici, kteří budou trasovat kontakty nakažených pomocí moderní techniky. Systém bude využíván zejména u těch osob, u kterých nebude jiným způsobem možné zjistit, kde se mohli nakazit.

Moravskoslezský kraj se v pátek připojil k tzv. chytré karanténě. Doposud museli hygienici trasovat, neboli vyhledávat veškeré kontakty nakaženého s jinými lidmi doslova ručně podle toho, co jim řekl. Nyní už pomůže také technika. Pokud dá nakažený souhlas, získají hygienici údaje o jeho pohybu od mobilních operátorů a provozovatelů platebních karet. "Na nás se už obrátili ajťáci ze všech firem v kraji a nabídli pomoc. Já už jsme to konzultoval s týmem Covid 19 +, který tu aplikaci vyvíjel, že jsem připraveni se na doprogramování té aplikace podílet a hlavně tam doplňovat ta data, která jsou potřeba," vysvětluje náměstek hejtmana MS kraje Jakub Unucka. 

Hygienikům bude v našem regionu s chytrou karanténou pomáhat 6 studentů Univerzity obrany - Fakulty vojenského zdravotnictví. Budou se především snažit zjistit, kde se mohl pacient nakazit. "Už máme vytipované dva nebo tři klienty, kde se nám nepodařilo zjistit, kde se mohli nakazit. Takže to bude první zkouška, jestli se podaří je nějak nastopovat, aby jsme dostali slepou mapu, podle které by se obvolávaly ty kontakty," uvádí ředitelka KHS Ostrava Pavla Svrčinová.

Armáda posílí také zdravotnickou záchranou službu. Od pátku budou vojenští zdravotníci 43. výsadkového praporu a 141. zásobovacího praporu pomáhat s odebíráním vzorků. Vytvoří celkem 4 týmy. 
Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

15.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

JOSPO a.s.

od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Střední škola živnostenská a Základní škola, Planá,

od 26 020 do 33 930 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků