Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výškovické mosty v Ostravě čeká poslední fáze rekonstrukce

Rozsáhlá modernizace Výškovické ulice a přilehlých mostů v Ostravě-Jihu se i přes vyhlášení nouzového stavu dostává do poslední tříetapové fáze. Hotovo by mělo být v půlce května.

Po skončení stavby povede zrekonstruovaný, téměř půlkilometrový úsek Výškovické ulice po šesti nových mostech namísto původních čtyř, které byly ve špatném technickém stavu, a proto musely být zdemolovány.

Součástí nově vybudovaných mostů bude také cyklostezka. Náklady na rekonstrukci dosáhnou zhruba 328 milionů korun bez DPH.

Poslední fáze rekonstrukce bude probíhat ve třech etapách. „Postupné otevírání mostů udělá jistě radost řidičům osobních aut, ale zkomplikuje cestování tramvajemi, protože cestující budou muset ty necelé dva týdny přestupovat na autobusy,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu Jakub Unucka.

V první etapě, která začne v sobotu 18. dubna, se bude převádět tramvajová doprava z provizorního do finálního stavu. Tato část přinese výluku tramvajového provozu, jenž nahradí autobusy.

Ve druhé etapě bude částečně zprovozněn západní most. Nakonec bude obnovena doprava na východních mostech. Veškerá dopravní omezení by měla skončit k 15. květnu.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

AUTO Hlaváček a.s., pracoviště Opava

od 26 000 do 34 000 Kč/měsíc

Detail

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně

od 28 080 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků