Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výškovické mosty v Ostravě čeká poslední fáze rekonstrukce

Rozsáhlá modernizace Výškovické ulice a přilehlých mostů v Ostravě-Jihu se i přes vyhlášení nouzového stavu dostává do poslední tříetapové fáze. Hotovo by mělo být v půlce května.

Po skončení stavby povede zrekonstruovaný, téměř půlkilometrový úsek Výškovické ulice po šesti nových mostech namísto původních čtyř, které byly ve špatném technickém stavu, a proto musely být zdemolovány.

Součástí nově vybudovaných mostů bude také cyklostezka. Náklady na rekonstrukci dosáhnou zhruba 328 milionů korun bez DPH.

Poslední fáze rekonstrukce bude probíhat ve třech etapách. „Postupné otevírání mostů udělá jistě radost řidičům osobních aut, ale zkomplikuje cestování tramvajemi, protože cestující budou muset ty necelé dva týdny přestupovat na autobusy,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu Jakub Unucka.

V první etapě, která začne v sobotu 18. dubna, se bude převádět tramvajová doprava z provizorního do finálního stavu. Tato část přinese výluku tramvajového provozu, jenž nahradí autobusy.

Ve druhé etapě bude částečně zprovozněn západní most. Nakonec bude obnovena doprava na východních mostech. Veškerá dopravní omezení by měla skončit k 15. květnu.
Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

15.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

Eho Trevo s.r.o. - pracoviště Čeperka

od 16 500 Kč/měsíc

Detail

Shujie Ye - Čínská restaurace

od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Dětský diagnostický ústav, základní škola a školní jídelna, Bohumín-Šunychl 463.

od 17 180 do 24 110 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků