Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opilí řídiči havarovali na Bruntálsku. Jeden z nich dvakrát, nepomohl ani zákaz řízení

Nehody způsobené řidiči pod vlivem alkoholu řešili koncem týdne bruntálští policisté - v jednom případě se jednalo o stejného řidiče, který ten den v opilosti havaroval již podruhé. Nepomohlo ani zadržení řidičského průkazu.

Opilý 56letý muž nezvládl ve čtvrtek patnáct minut po 14. hodině řízení na parkovišti u obchodního domu ve Vrbně pod Pradědem, na ulici Jesenická.

"Měl zajíždět s vozidlem Dacia na parkovací místo a vlivem podnapilosti tento manévr nezvládl. Narazil do vedle stojícího vozidla Śkoda a z místa se po nehodě pokusil ujet. V tom mu však bylo zabráněno svědkem, který přivolal policisty. Řidič z místa nehody odešel a vrátil se až po 15 minutách. To již na něj čekali muži zákona, kteří mu naměřili v dechu hodnoty přesahující 2,5 promile. Na místě mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu," popsala mluvčí policie Pavla Jiroušková.

Zákaz však muž nerespektoval. Za dvě hodiny totiž vyjeli policisté na oznámení k další dopravní nehodě, a to na tahu mezi obcemi Vrbno pod Pradědem a Karlovice. Po příjezdu na místo zjistili, že se jedná opět o stejného řidiče.

"Tentokrát při jízdě z Vrbna pod Pradědem do Karlovic při průjezdu levotočivou zatáčkou nezvládl řízení a vyjel s autem mimo vozovku. Přitom narazil do dopravních značek a následně do dvou stromů. Dechová zkouška vykázala hodnotu přesahující 2,2 promile. U této nehody utrpěl řidič lehké zranění a byl převezen k ošetření do nemocnice," uvedla policejní mluvčí.

K další nehodě způsobené pod vlivem alkoholu vyjížděli policisté ve čtvrtek po 22. hodině do ulice Čelakovského v Bruntálu. Do protisměru zde s citroënem vjel 39letý řidič, opět pod vlivem alkoholu.

Všichni výše uvedení řidiči jsou podezřelí z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a hrozí jim trest odnětí svobody až do výše tří let. "Policisté i nadále provádí kontroly řidičů, zda dodržují všechna pravidla silničního provozu," uvedla na závěr mluvčí.

Nahlásit chybu


K tématu
LEFOX, s.r.o. - pracoviště Rýmařov
Rýmařov
od 9 000 do 14 000 Kč/měsíc

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 13 860 do 15 015 Kč/měsíc

Detail