Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezská nemocnice v Opavě má 13 nakažených zaměstnanců

  • Opava,

Koronavirová nákaza už se dostala i do Slezské nemocnice v Opavě. Zařízení v úterý ohlásilo 13 nemocných zaměstnanců, jsou mezi nimi lékaři, zdravotníci i další lidé.

Velikonoční svátky odhalily nákazu v dalších zdravotnických a sociálních zařízeních. Aktuálně největší práci hygienikům přidělává nemocnice v Opavě. "Máme potvrzené případy napříč celou Slezskou nemocnicí Opava, kde se to týká jak hospodářsko-technické správy, lékařů a zdravotníků na některých odděleních, takže tam provádíme šetření, došetřujeme kontakty," uvedla v úterý dopoledne ředitelka krajské hygienické stanice Pavla Svrčinová.

Nemocnice vzápětí potvrdila, že má celkem 13 nakažených zaměstnanců. "Jsou z různých sekcí, všichni se léčí doma a jejich stav je dobrý," řekl mluvčí Slezské nemocnice v Opavě Jiří Krušina.

Někteří zaměstnanci jsou v karanténě a zařízení nechalo preventivně otestovat všechny, kteří byli v kontaktu s pozitivními kolegy. "Jejich testy vyšly negativně a tudíž zatím šíření nákazy nehrozí. Krizový štáb a vedení nemocnice dělá vše proto, aby zůstal chod nemocnice bez větších omezení. V současné době fungují všechna oddělení. Pouze akutní neurologické pacienty odkláníme do okolních nemocnic v Krnově, Fakultní nemocnice Ostrava a Městské nemocnice Ostrava," doplnil Krušina.

V opavské nemocnici mají v současnosti také 5 hospitalizovaných pacientů s koronavirem, jejich stav je stabilizovaný.

Městská nemocnice Ostrava má 15 nakažených zaměstnanců

57 nakažených v Alzheimercentru Ostrava! Zařízení napadla druhá vlna infekce

V soukromém psychiatrickém zařízení v Třinci potvrzen koronavirus

Nahlásit chybu


K tématu
Witkowitz Mechanica, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 28 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

MORAVSKOSLEZSKÉ DRÁTOVNY, a.s., Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail