Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj připravuje plošné testování vzorku obyvatel. Nemocných by mohlo být méně, než odhadují odborníci

Z výsledků testování na Covid 19 v sociálních zařízeních v našem kraji prozatím vyplývá, že nemocných je méně, než prozatím odhadují odborníci. Proto MS kraj chystá plošné testování vybraného vzorku populace, které by mělo čísla zpřesnit.

V MS kraji začalo o víkendu plošné testování klientů a pracovníků sociálních služeb. Ve 120 zařízeních je přibližně 10 tisíc pracovníků a 9 tisíc klientů. Do úterý bylo otestováno 3 a půl tisíce vzorků, ze kterých bylo pozitivních pouze 13 testů. Podle hejtmana Ivo Vondráka to nasvědčuje, že celkově je zřejmě nemocných méně, než odhadují odborníci. Proto chce kraj provést plošné testování populace. "Zahájíme průzkum, který bude od pondělka fungovat také v Praze. Budeme využívat protokoly, které jsou v tomto projektu připraveny. Chceme otestovat 10 tisíc lidí. V první fázi v oblastech, které jsou koronavirem zatíženy nejvíce. Bude to Ostrava, Frýdek-Místek a další," potvrzuje hejtman MS kraje Ivo Vondrák. S plošným testováním populace by měla pomoci města a obce. "Zítra to proberu se starosty a primátory. Chci je vyzvat k tomu, aby se dohodli, jak oslovit populaci, která by se dostavila k těmto odběrům," dodává dále hejtman.

V Moravskoslezském kraji se v minulých dnech objevila hromadná nákaza v Alzheimercentru Ostrava, v němž onemocnělo 42 klientů a 17 zaměstnanců, a také v Domově pro seniory Iris v Ostravě. Pozitivní test na Covid-19 mělo 22 jeho klientů a osm zaměstnanců.

V domovech seniorů začalo rozsáhlé testování personálu i klientů pomocí rychlotestů
Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

15.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

Masarykova základní škola Kdyně, okres Domažlice, příspěvková organizace

od 14 880 do 18 900 Kč/měsíc

Detail

ALPER a.s., Prostějov

od 27 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

EUROCZECH services s.r.o. - Penzion Parkur

od 20 200 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků