Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrá zpráva pro pacienty. FNO zvýší počet operací. Pomohou i nová odběrná místa

Ostravská fakultní nemocnice má dvě nová odběrná místa pro testování na přítomnost koronaviru. Jedno pro zdravotníky a druhé pro pacienty, které čeká operace. Zvýší se totiž jejich počet a postupně se bude obnovovat i ambulantní péče.

V ostravské fakultní nemocnici stále platí zákaz návštěv a přísná epidemiologická opatření.  A protože se bude díky příznivému vývoji pandemie postupně vracet do běžného režimu, zřídila si přímo v areálu nemocnice dvě nová odběrná místa. “Kde chceme řešit subakutní pacienty a eventuálně zaměstnance, kteří by mohli přijít do kontaktu s koronavirovou infekcí. V podstatě  obě ta místa jsou koncipována tak, že by měla být alternativou vyšetření před těmi subakutními výkony,” uvádí Zuzana Čermáková, náměstkyně ředitele pro léčebnou péči FNO.

Zákaz plánovaných hospitalizací a operací se už nebude týkat výkonů, jejichž odklad by do jednoho měsíce mohl zhoršit zdraví pacientů. Do běžného režimu se postupně dostanou i ambulance. “Zatím je ambulantní péče tak trochu omezená, že těch pacientů ambulantních je méně. My jsme nemocnice, která poskytuje vysoce specializovanou péči, takže ti pacienti k nám chodí právě z těchto důvodů,” říká Zuzana Čermáková, náměstkyně ředitele pro léčebnou péči FNO.

Počet testovaných pacientů s podezřením na nákazu se mírně snížil. Na odběrném místě ve fakultní nemocnici zvládnou otestovat na 150 lidí denně. Na hladký průběh dohlížejí strážníci. “Působí tam primárně z důvodu usměrňování dopravy. Zároveň zabezpečují tu bezpečnost pro ten zdravotnický personál,” dodává Michael Beneš, mluvčí MP Ostrava. Naštěstí tady k žádným vyhroceným situacím nedochází.

Nahlásit chybu


K tématu
ASTRAFOOD a.s., Šenov u Karviné (Šachetní 1268, Kaštanová 688)
Šenov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

IPO PRIMO s. r. o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 106 do 111 Kč/hod.

Detail