Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tvrdil, že je islámský terorista! Chtěl milion dolarů a letadlo, jinak odpálí bombu v Kauflandu!

Pochvalu si zaslouží ostravští kriminalisté. Během dvou dnů totiž dopadli a obvinili teroristu, který hrozil odpálením bomby v Kauflandech po celém kraji. Tvrdil, že je příslušníkem Islámského státu a požadoval peníze a letadlo. Kvůli hrozbě bylo evakuováno asi 20 obchodů.

V neděli 19. dubna volal tehdy neznámý muž na tísňovou linku a vyhrožoval bombovým útokem v Kauflandech. Protože neupřesnil lokalitu, byly evakuovány stovky lidí v asi 20 obchodech po celém kraji a dokonce i v sousedních regionech. Oznámil také, že je příslušníkem teroristické organizace. “Na tísňovou linku byl přijat anonymní telefonát, který se hlásil k Islámskému státu. Vyhrožoval uložením nástražného výbušného systému do obchodů konkrétního obchodního řetězce. Byla přivolána pyrotechická služba, kynologové se psy a celkem bylo nasazeno více než 100 policistů,” popisuje zákrok zástupce ředitele Městského ředitelství policie Ostrava Antonín Řezníček. 

Bomba ale nalezena nebyla a to ani po jeho druhém volání, kdy navíc přidal své požadavky. “Za neuskutečnění výhrůžek měl požadovat konkrétní plnění 1 milion USD v hotovosti a konkrétní typ dopravního letadla,” upřesňuje mluvčí Národní centrály organizovaného zločinu Jaroslav Ibehej. 

“Postupně jsme vylučovali osoby, které páchají obdobnou trestnou činnost nebo měli konflikt v obchodních centrech. Vzhledem k lokalizaci volajícího ve středu města, policisté kontrolovali více osob. V krátkém čase se podařilo zadržet důvodně podezřelého muže a to také za pomocí svědků, kteří se kolem pohybovali,” dodává ostravský kriminalista.

Podezřelý je z Ostravy a má 51 let. Případ byl překvalifikován z šíření poplašné zprávy na podezření ze zvlášť závažného zločinu vyhrožování teroristickým trestným činem. Muž je ve vazbě a hrozí mu 12 let vězení.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků